DUEL BRAZÍLIE-NIZOZEMSKO SLEDUJEME V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!
Zápas je u konce. Brazílie na MS končí. Nizozemsko otočilo nepříznivý vývoj zápasu a postoupilo do semifinále.
90. minuta
Obrovskou šanci měli Nizozemci, kteří byli ve vápně Brazílie ve třech hráčích proti brankáři, ovšem stihl se vrátit jeden z obránců a akce gólem neskončila.
90. minuta
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty k úvodním devadesáti, které již vypršely.
90. minuta
Závěrečný nápor Brazilců vrcholí. Jejich přímý kop skončil jen na zdi bránícíh hráčů.
87. minuta
Kuijt postupoval osamocený na brankáře Césara, ale včas byl skluzem stopera odzbrojen a z celé akce nic nebylo.
85. minuta
Do rozevřené obrany Nizozemska se sprintem odhodlal Kaká. Pronikl až do pokutového území a vystřelil. Jeho rána ale skončila mimo prostor tří tyčí.
84. minuta
Sneijder našel ve vápně volného van Persie, kterému míč při otočce utekl, ovšem naběhnutý Sneijder ho dostihl a ze vzdálenosti penaltového puntíku poslal střelujen do brankáře.
82. minuta
Brazilci si i v deseti mužích dokážou připravit nebezpečné situace. Rohový kop Kaká prolétl celým pokutovým územím, aniž by ho někdo dokázal lehce tečovat do sítě.
79. minuta
Brejkovou situaci fotbalisté z Nizozemska překombinovali. Sneijder měl volit spíše střelu, jeho kličkovaná na hranici pokutového území k ničemu nebezpečnému nevedla.
76. minuta
Na hřišti se přiostřilo, za nefotbalové počínání byl potrestán Nizozemec Andre Ooijer.
73. minuta
Vypjatou situaci zápasu vůbec nezvládl Melo. Ten nejprve podkopl Robbena a posléze na něj ještě dupl. Rozhodčí poslal Brazilského hráče pod sprchy.
68. minuta
Rohový kop přizdvihnutý Kuijtem doputoval až na hlavu Sneijder, který usměrnil míč do sítě Brazílie. Obrat je dokonán.
68. minuta
Nizozemsko dává další gól!
65. minuta

Fotbalisté z Jižní Ameriky na chvíli zamkli hráče Nizozemska v jejich pokutovém území. Nepřesvědčivý odkop jenoho z obránců přistál před vápnem na kopačkách Kaká, který poslal technickou střelu těsně vedle levé tyčky Stekelenburga.

• Brazílie - Nizozemsko (Nizozemci slaví vyrovnávací gól) / Autor: Reuters

62. minuta
Brazilci reagují střídáním. Ze hřiště odešel Michel Bastos a na jeho místo nastoupil Gilberto Da Silva.
60. minuta
Brazilci rychlou odpověď nenašli, naopak, jejich obrana nepůsobí až tak kompaktně jako před gólem.
53. minuta
Na pravém křídle se míče zmocnil Sneijder, který následně vyslal centr do pokutového území. Tam si pro něj šli brankář César a Melo, nicméně po špatné domluvě na něj nikdo z dvojice nedosáhl a balón propadl až do sítě. Velká chyba v defenzivní hře Brazilců.
53. minuta
Je vyrovnáno. Gól dává Sneijder!
52. minuta
Nádherná kokmbinace až do pokutového území Brazilců skončila nepřesnou patičkou Kaká.