Brankář Mrázek si v NHL připsal pátou výhru v řadě. Zneškodnil 27 střel

8:00
NEW YORK - Hokejový brankář Petr Mrázek zneškodnil ve čtvrtečním utkání NHL 27 střel a dovedl Detroit k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. Český gólman si připsal výhru v každém z posledních pěti utkání, v nichž startoval. Radim Vrbata byl jediným střelcem Vancouveru, který prohrál ve Washingtonu 1:4.

Hokejový brankář Petr Mrázek zneškodnil ve čtvrtečním utkání NHL 27 střel a dovedl Detroit k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. foto: ČTK

Mrázek inkasoval obě branky v prostřední třetině, když ho z dorážek překonali Oliver Ekman-Larsson a Shane Doan. Detroit dvougólové manko smazal až v závěrečných deseti minutách díky využitým přesilovým hrám. V prodloužení se pak ostravský rodák vytáhl při šancích Tobiase Riedera a Martina Hanzala a vzápětí o zisku druhého bodu pro Detroit rozhodl Danny DeKeyser.

Famózní Mrázek. Zákrokem z říše snů zařídil Detroitu důležitou výhru

Vrbata skóroval téměř po měsíci, když v 52. minutě doklepl za stavu 0:3 v přesilové hře pět na tři odražený puk do branky. Gólman Washingtonu Braden Holtby hostům ale více nepovolil a v závěru pečetil výhru druhou trefou v utkání Jevgenij Kuzněcov. Do statistik se z českých hráčů ještě ve čtvrtečním programu NHL zapsal Andrej Nestrašil, který jednou asistencí přispěl k výhře Caroliny 4:1 na ledě St. Louis.

Výsledky NHL

NY Islanders - NY Rangers 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 42. Nelson, 45. Leddy, 60. Okposo - 40. M. Staal. Střely na branku: 32:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Leddy, 2. Nelson, 3. Pelech (všichni NY Islanders).

Washington - Vancouver 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 27. a 60. Kuzněcov, 33. Alzner, 42. Wilson - 52. Vrbata. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Holtby, 3. Alzner (všichni Washington).

Montreal - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 11. Byron - 9. Toews, 13. Garbutt (Rozsíval). Střely na branku: 40:33. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Emelin, 3. Byron (oba Montreal).

St. Louis - Carolina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 48. Lehterä - 22. Skinner (Nestrašil), 44. Pesce, 48. McGinn, 57. Nash. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.282. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Pesce, 3. Hainsey (všichni Carolina).

Winnipeg - Nashville 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 27. a 35. Byfuglien, 30. Little, 46. Ehlers, 61. Wheeler - 1. Fiala, 50. Johansen, 32. Nystrom, 60. Neal. Střely na branku: 24:35. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Ladd (oba Winnipeg), 3. Johansen (Nashville).

Colorado - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Duchene, 28. Barrie, 60. Söderberg. Střely na branku: 26:27. Diváci: 15.536. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Duchene, 3. Tanguay (všichni Colorado).

Arizona - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 25. Ekman-Larsson, 39. Doan - 52. Dacjuk, 55. Nyquist, 63. DeKeyser. Střely na branku: 29:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 12.014. Hvězdy zápasu: 1. DeKeyser (Detroit), 2. Ekman-Larsson (Arizona), 3. Dacjuk (Detroit).

San Jose - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Vlasic, rozhodující sam. nájezd Pavelski - 29. Jakupov. Střely na branku: 33:21. Diváci: 15.379. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Couture (San Jose).