Středa 8. května 2024, Den vítězství

Čech: A jsme v tom zase. Teď už musíme pořád vyhrávat

Petr Čech

23:42
OLOMOUC - Od útočníka Corneliuse nedostal jen branku, ale i úder do brady, který si vyžádal čtyři stehy. Ale český brankář Petr Čech měl po porážce v kvalifikaci mistrovství světa 0:3 s Dánskem jiné starosti než vnímat bolest. "Potřebovali jsme tři body a ty nemáme," posteskl si kapitán fotbalové reprezentace.

Český branakář Petr Čech foto: Mafra - Michal Růžička

Petře, kde byl ve druhé půli problém?
Rozhodl úvod, kdy soupeři vyšly dva protiútoky. Bylo vidět, že se chytili. Hlavně rozhodl první gól. Misky vah se převážily na jejich stranu. Pak přišel Tomáš Rosický, trenéři oživili hru střídáním, ale bohužel to nepřineslo efekt. A dostali jsme ještě dva góly.

K TÉMATU

Dánové byli kvalitnější.
Těžko se to říká. V prvním poločase jsme hráli dobře. Měli jsem dost příležitostí, více střel. Bohužel jsme nedali gól. Druhý poločas se nám nepovedl. Soupeř byl po prvním gólu na koni. Mohl bránit a využívat brejky.

Dánsko osm zápasů v řadě předtím nevyhrálo. Překvapilo vás?
Postavili zkušený tým, který byl připravený na protiútoky. Cornelius je obrovský, dělal nám problémy. Při gólech jsme udělali zbytečné chyby.

Prohrou jste si hodně zkomplikovali situaci ve skupině.
Je to obrovská komplikace, kterou jsme si zavinili sami a bude jenom na nás, jak se vrátíme do hry. Zápas s Arménií už bude úplně klíčový, abychom se vrátili do hry o postup. Po téhle prohře jsme postaveni před úplně jinou strategii. Budeme dohánět.

akou strategii?
Kdybychom vyhráli, měli bychom úplně jinou pozici v tabulce. Prohráli jsme s Dánskem, konkurentem na postup. I skóre může být komplikací. Prohra úplně obrátila naši pozici.

A utíkají vám i Bulhaři.
S tím se dalo počítat. Zvedají se, hrají dobře. Uhráli bod s Itálií, to že porazili 6:0 Maltu je překvapení, ale mohli vyhrát i víc.

Už několikrát jste ukázali, že se vám daří, když týmu teče do bot. Je zapotřebí to zopakovat opět.
Bohužel si to neumíme udělat jednodušší, takže jsme se zase ocitli ve stejné situaci jako už několikrát. Bude jen na nás, jak se s touto komplikací popasujeme. Cesta je dlouhá. Šanci na odčinění máme, ale už nemáme jiné cesty než jen vyhrávat.