27. prosince 2009 10:16, aktualizováno  21:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brankář Čech se pustil do boje s Českou televizí: Urazili mě!

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 33Diskuse
Petr Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový brankář Petr Čech, který v sobotu vychytal nulu na půdě Birminghamu, se pustil do ostrého sporu s Českou televizí. Důvod? Vyhlášení Sportovce roku a jízlivé komentáře moderátora večera Jakuba Železného.

Anketa

Bylo moderování Sportovce roku od Jakuba Železného podle vás povedené?

Ano, jeho styl mám rád/a. Nic sportovcům nedaroval 1020
Ne, jeho poznámky a následné omluvy působily podivně a neprofesionálně 3832

Anketa Sportovec roku se sice vyhlašovala již v úterý, Petr Čech se k ní a k důvodu, proč jako jediný oceněný sportovec nepoděkoval fanouškům alespoň v předtočeném telefonickém rozhovoru, vyjádřil až o víkendu. "Nedostal jsem k tomu prostor," uvedl slavný brankář na svých internetových stránkách.

Problém nastal, když moderátor večera Jakub Železný brankáři zavolal, aby s ním natočil materiál pro medailonek, který pak měli vidět televizní diváci. První dvě otázky se ještě daly podle brankáře pochopit, následující již nikoliv. "Jako sedící na lavičce již helmu potřebovat nebudete, tam vás nikdo nezraní, že?" zeptal se Železný Čecha. Ten odpověděl, že důvod podobného dotazu nechápe.

Jak jste oslavil propad českého týmu, ptal se Železný
Železný tento dotaz pak zopakoval i v přímém přenosu, kdy cenu za Čecha přebíral jeho manažer David Trávníček. Narážel tak na týden staré spekulace o tom, že Chelsea se v lednu poohlídne po jiném brankáři - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Tím ale "šaráda" neskončila. Moderátor České televize, jehož ironické a jízlivé narážky a následné omluvy "já jsem to tak nemyslel," řadu sportovců nemile zaskočily, završil telefonát s Čechem posledním dotazem: "Jak jste oslavil propad českého týmu na žebříčku FIFA na 25. místo?"

Čech nepovolil odvysílání, Železný se nehodlá "podílet na budování kultu"
Gólman české reprezentace a Chelsea sice na dotaz odpověděl, ale podle svých slov se jej tato otázka dotkla nejvíce, stejně jako tón moderátora a také fakt, že nedostal možnost na závěr poděkovat fanouškům. Čech z těchto důvodů následně nedovolil, aby se rozhovor vysílal. Takže v přímém přenosu nebyl.

A co na to Jakub Železný? "Otázky mi přišly zcela relevantní. Nehodlám se totiž podílet na podle mě neoprávněném budování kultu hvězdné osobnosti Petra Čecha," vzkázal Železný v sobotu přes tiskového mluvčího Ladislava Štichu.

Čech by se měl věnovat zlepšování výkonů, říká ČT
A pozadu nezůstala ani Česká televize! "Litujeme, že se místo zlepšení svých výkonů věnuje Čech podobným komentářům," řekli její zástupci pro LN. Čech přitom v anglické Premier League v letošní sezoně vychytal nejvíce nul a za vedoucí klub soutěže nastoupil ve všech ligových zápasech.

Celé vyjádření Petra Čecha naleznete na jeho oficiálních stránkách www.petr-cech.cz.

  • 33Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky