17. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Božský Jarda mě jako člověk zklamal, pustil se König do Jágra kvůli Čapímu hnízdu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 135Diskuse
Jaromír Jágr dělal s Andrejem Babišem před předchozími parlamentními volbami reklamu na Vodňanské kuře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr dělal s Andrejem Babišem před předchozími parlamentními volbami reklamu na Vodňanské kuře. | foto: Vodňanská drůbež

PRAHA Jeden z nejlepších českých cyklistů Leopold König nechodí na svém twitterovém účtu pro ostré slovo daleko, čímž si získal hodně příznivců. Nyní si však řadu z nich proti sobě pohněval. Pustil se totiž do Jaromíra Jágra, který v úterý s přítelkyní Veronikou navštívil farmu Čapí hnízdo Andreje Babiše.

Není žádné tajemství, že druhý nejproduktivnější hokejista NHL byl s Babišem v kontaktu před čtyřmi lety, kdy spolu před předchozími volbami do poslanecké sněmovny dělali reklamu na Vodňanské kuře, což je jeden z produktů Babišovy někdejší firmy Agrofert.

Königovi se však nelíbí, že Jágr navštívil Čapí hnízdo v krátké době poté, co si policie vyžádala, aby sněmovna vydala předsedu ANO a bývalého ministra financí Babiše s místopředsedou hnutí Jaroslavem Faltýnkem k trestnímu stíhání.

Leopold König ve 13. etapě Vuelty.
Největší hvězdou rozlučky byl Jaromír Jágr.

V kauze Čapí hnízdo jde údajně o podvodně získanou padesátimilionovou dotaci pro farmu, kterou v době žádosti o dotaci vlastnili Babišovi příbuzní a nyní patří do Agrofertu.

Devětadvacetiletý cyklista týmu Bora-Hansgrohe poukazuje na to, že se Jágr spolu s přítelkyní rozhodli farmu navštívit.

Pod jeho tweetem se okamžitě objevila řada komentářů. Jedna část stojí za Königem, druhá se zase zastává Jágra s tím, co je českému cyklistovi po tom, kde tráví volný čas. A ptá se ho, co na rozdíl od Jágra dokázal.

Jágr je v současné době bez angažmá poté, co se Florida rozhodla neprodloužit mu smlouvu a nyní čeká, zda s ním některý z týmů NHL podepíše kontrakt.

larJaroslav Šindelář
  • 135Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz