Bouhanni vyhrál ve sprintu 6. etapu Vuelty. Dál vede Francouz Molard

18:15
MADRID - Francouzský cyklista Nacer Bouhanni vyhrál sprint početné skupiny uprchlíků v šesté etapě Vuelty a připsal si třetí vítězství ve španělském závodu Grand Tour v kariéře. V závěru rovinaté a větrné trasy předčil Dannyho van Poppela z Nizozemska a Itala Eliu Vivianiho, který útočil na druhý dílčí úspěch v letošním ročníku.

Nacer Bouhanni foto: ČTK/AP

Červený dres lídra uhájil Bouhanniho krajan Rudy Molard, jenž dojel v čelní skupině na 20. místě.

Dál vede o 41 sekund před Polákem Michalem Kwiatkowskim, kterého z vedoucí pozice sesadil ve středu. Třetí je Němec Emanuel Buchmann.

Pokus o únik Richieho Porteho s dalšími dvěma cyklisty skončil zhruba 30 km před cílem a zdálo se, že etapa vyvrcholí hromadným spurtem.

Peloton pak ale na několik skupin rozdělil hromadný pád, když se někteří jezdci nevyhnuli ostrůvku uprostřed silnice. V čelním balíku dojeli i všichni hlavní favorité na titul.

„Ve finále to dneska bylo hodně tvrdé a opravdu rychlé. Ale věděl jsem, co mám dělat. Šel jsem z vláčku do vláčku, od kola za kolo. Byl jsem odhodlaný vyhrát po tom, co se stalo včera. Ty falešné informace mě dost naštvaly,“ řekl Bouhanni s odkazem na zprávu španělských médií.

Ta říká, že se ve středu pohádal se sportovním šéfem svého týmu Cofidis kvůli inkasované časové penalizaci za nedovolenou podporu na trati a Jeana Luca Jonronda při hádce udeřil.

Jediný český cyklista na startu Jan Hirt přijel v jedné z dalších skupin se ztrátou přes pět a půl minuty na vítěze na 167. místě. Celkově jeho manko narostlo na 141. příčce na 44:19 minuty.