Bostonu nepomohla přihrávka Krejčího a prohrál v Columbusu. San Jose vyhrálo a vede

7:08
NEW YORK - Útočník David Krejčí asistoval u jediné branky Bostonu, který podlehl v Columbusu 1:2 a v semifinále Východní konference NHL prohrává 1:2 na zápasy. Útočník Logan Couture se blýskl hattrickem, kterým zařídil San Jose v semifinále Západní konference výhru 4:2 v Coloradu a vedení v sérii 2:1.
Hokejista David Krejčí se spoluhráčem z Bostonu.

Hokejista David Krejčí se spoluhráčem z Bostonu. foto: Reuters

Columbus, který v úvodním kole play off vyřadil suveréna základní části NHL Tampu Bay, trápí i dalšího favorita. Skóre otevřel v jeho prospěch v závěru první třetiny střelou z mezikruží Boone Jenner a náskok domácích zvýšil ve 33. minutě v přesilové hře z dorážky Matt Duchene.

U kontaktního gólu Bostonu převzal Jake DeBrusk v blízkosti útočné modré čáry puk od Krejčího a výpad po levé straně zakončil šťastnou trefou. Český útočník si v play off připsal šedesátou přihrávku, což dokázali v historii klubu před ním jen dva hráči - Ray Bourque a Bobby Orr. Boston měl na vyrovnání celou třetí třetinu, ale nepřekonal Sergeje Bobrovského, který kryl v utkání 36 střel a stal se první hvězdou zápasu.

San Jose si na konci první třetiny vypracovalo náskok 2:0, když se trefil Couture a Timo Meier. Colorado ztrátu smazalo trefami Nathana MacKinnona a Matta Nieta. Za 65 sekund od vyrovnání ale strhl Couture vedení opět na stranu hostů a stejný hráč v poslední minutě zpečetil výhru.