Boston nestačil na Washington. Prohrou si komplikuje boj o play off

7:00aktualizováno  8:23
NEW YORK - Hokejisté Bostonu nevstřelili ve středečním utkání NHL ani na třetí pokus v letošní sezoně Washingtonu gól a na ledě soupeře prohráli 0:3. U dvou inkasovaných branek figuroval David Krejčí.

Ilustrační foto - David Krejčí foto: Reuters

Washington, který si naopak výhrou zajistil účast v bojích o Stanleyův pohár, nasměrovali k úspěchu v první třetině svými trefami obránci John Carlson a Matt Niskanen.

V prostředním dějství zvýšil skóre Marcus Johansson. Gólman Braden Holtby zneškodnil všech 27 střel Bostonu a devátou nulou v sezoně vyrovnal klubový rekord Jima Careyho ze sezony 1995/96.

Sestřih z utkání Washington - Boston

Čisté konto udržel taky Sergej Bobrovskij, který kryl 35 střel Toronta a dovedl Columbus k výhře 5:0.

Blue Jackets sice přišli o naději na postup do play off už dávno, ale sezonu dohrávají ve velkém stylu, když v posledních jedenácti utkáních získali 21 z 22 možných bodů. O vítězství rozhodl Columbus v rozmezí 14. až 24. minuty, během nichž vstřelili první čtyři góly zápasu.

Výsledky NHL

Columbus - Toronto 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Branky: 14. Anisimov, 16. Jenner, 19. Hartnell, 24. Murray, 37. Morin.Střely na branku: 33:35.Diváci: 15 631.Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).

Washington - Boston 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 5. Carlson, 8. Niskanen, 38. Johansson.Střely na branku: 33:27.Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).

Anaheim - Dallas 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 32. a 52. Eaves, 23. Fiddler, 29. Jordie Benn. Střely na branku: 19:32.Diváci: 17 252. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Eaves, 3. Enroth (všichni Dallas).