Boston napodruhé nezaváhal a v Praze porazil Phoenix

19:05
PRAHA - Hokejisté Bostonu vyhráli odvetný zápas NHL s Phoenixem v Praze 3:0 a vrátili soupeři sobotní porážku. K vítězství dnes přispěl dvěma asistencemi český útočník David Krejčí. Čisté konto před téměř 13.000 diváky vychytal Tim Thomas.

Boston - Phoenix (radost hráčů Bostonu) foto: Reuters

Oba týmy se představily takřka v totožných sestavách, na led tak opětovně vyjeli i čtyři čeští hokejisté. Nejpodstatnější změnou byl start gólmana Thomase, jenž v brance Bruins vystřídal Raska.

Statistiky

Phoenix - Boston 0:3
Branky a nahrávky: 33. Lucic (Horton, Krejčí), 40. Horton (Recchi, Krejčí), 50. Seguin (Ryder, Thomas).

Rozhodčí: Leggo, Meier - Henderson, Sharrers. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 29:37. Diváci: 12.990.

Mnohem více v permanenci byl však již od úvodních sekund jeho protějšek a sobotní hrdina Bryzgalov. První svižnou ránu na něho vyslal po pár vteřinách Chára, slovenský obr vzápětí vyzval k teči Thorntona, ale Bryzgalov dokázal skvěle zareagovat. A když už se stalo, že ruský gólman mohl vleže jen nečinně přihlížet, Krejčí trefil bekhendem pouze tyč.

Phoenix se paradoxně osmělil směrem dopředu až při vlastním oslabení po vyloučení Doana. Dobře umístěnou střelu Korpikoskiho však zneškodnil Thomas. V polovině úvodní části byl ve velmi dobré pozici aktivní Chára, ale příliš dlouho vyčkával se zakončením. Medvědi sice vyhráli první třetinu na střely jasně 15:8, ale stav zůstal bezbrankový.

Střeleckou převahu měl Boston i v úvodu druhé třetiny, kdy byla navíc podpořena Průchovým prohřeškem proti pravidlům, ale Krejčí pálil jen do připraveného Bryzgalova. Chvilku nato již při hře pět na pět udělal Phoenix chybu v rozehrávce, ovšem Horton při přečíslení tří na jednoho zvolil místo přihrávky lépe postaveným spoluhráčům střelu a neuspěl.

Ve 33. minutě už se diváci dočkali první změny skóre. Po další nerozhodnosti v zadních řadách Coyotes se dostal k puku Lucic, ještě za kruhy napřáhl a svou polovysokou střelu přes obránce umístil přesně k pravé tyči.

Phoenix sice několikrát zahrozil, slibnou šanci měl zadák Yandle, ale místo vyrovnání udeřilo 33 sekund před přestávkou opět na druhé straně. Těsně bráněný Krejčí dokázal udržet kotouč pro Recchiho, jenž ho posunul na Hortona a ten po otočce zvýšil ranou pod horní tyčku na 2:0.

Třetí gól Bruins mohl přidat hned zkraje třetí části Wheeler, jenže Bryzgalov byl proti. O nic pozadu nezůstal ani Thomas, který se vyznamenal proti Fiddlerovi. Do přečíslení dvou na jednoho se poté dostali Wheeler s Caronem, který ale ztroskotal opět na Bryzgalovovi.

Ve 47. minutě měl gól na holi Krejčí, který se ocitl volný mezi kruhy před Bryzgalovem, ovšem pálil pouze do jeho náruče. Následovaly šance Phoenixu, jenže na druhé straně zničehonic ujel mladý útočník Seguin a otevřel svůj střelecký účet v nejslavnější hokejové soutěži světa.

Tříbrankový deficit mohli po parádní souhře snížit v oslabení Belanger a Yandle, jenže Belanger zamířil v rychlosti z ostrého úhlu pouze do konstrukce odkryté branky. Phoenixu dnes nebylo přáno, v samém závěru orazítkoval Stempniak tyč.

Krejčí: Jsem rád, že jsem mohl zápasy v Česku zažít

Nadšený z podpory a zájmu fanoušků opouštěl hokejový útočník David Krejčí Českou republiku po zahajovacích zápasech NHL v Praze. Elitní centr Bostonu vedle dvou soubojů s Phoenixem zažil i zápas v Liberci proti tamním Bílým Tygrům a právě diváci na něj udělali největší dojem.

"Vybrat nějaký moment z celého týdne v Česku je těžké. Ale atmosféra tady v Praze i v Liberci byla skvělá. Nečekal jsem, že nás tady budou lidi a média tak brát. Nenapadlo mě, že budou vyvolávat moje jméno. Vážím si toho," řekl Krejčí novinářům po dnešním zápase v 02 areně, který Medvědi vyhráli 3:0. "Mrzí mě, že to skončilo. Je to škoda. Teď už se těším do Bostonu, ale jsem rád, že jsem tady mohl být. Mnoha týmům v NHL se to nepodaří," uvedl.

Účastník olympijských her ve Vancouveru, kde svým gólem v prodloužení rozhodl osmifinálový duel proti Lotyšsku, nevěří, že podobný zápas kanadsko-americké soutěže na českém území v příštích letech zažije. "Byl bych rád, kdyby opět Boston požádali. V příštích letech to ale určitě nebude. Možná za pět šest sedm let. Třeba ale přijde trejd a zažiju to s jiným týmem. Člověk neví, co se stane. Moc šancí tomu ale nedávám," uvedl čtyřiadvacetiletý útočník.

Rodák ze Šternberka šel divákům v libeňské aréně po druhém duelu společně s kapitánem Bostonu Zdeno Chárou osobně poděkovat. "Neděkovali jsme jim za tým, ale za sebe a ne z povinnosti, ale za to, že byli výborní. Mám odsud nepopsatelné zážitky. Bylo to něco krásného. Strašně jsem si to užil, byla tady celá moje rodina a kamarádi. Vážím si toho," zopakoval Krejčí.

Boston nakonec odletěl z Prahy spokojený i po sportovní stránce. První zápas sice prohrál 2:5, dnes ale vyhrál. "Máme dva body, což je dobré. I v sobotu jsme ale hráli dobrý zápas, hlavně poslední třetinu," řekl Krejčí, kterého jen lehce mrzelo, že se nedokázal střelecky prosadit. Dnes si připsal dvě asistence. "Měl jsem hodně šancí, ale nevyšlo to. Naše lajna ale hrála dobře, dali jsme pár gólů a to je důležité. Je to týmový sport," podotkl.

Dnes jej od vstřelení gólu dělily jen milimetry. V první třetině trefil tyč. "To už tak je. Někdy to tam padá a jindy ne. Moje hra je hlavně připravovat šance spoluhráčům, i když bych alespoň dvacet gólů za sezonu chtěl dát," řekl Krejčí, jenž v minulé sezoně NHL nasbíral 52 bodů za sedmnáct branek a 35 asistencí. Dalších osm bodů přidal v play off, které pro něj skončilo pro zranění předčasně.