Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Boston dělí jedna výhra od postupu do finále NHL

7:13
Carolina - Hokejisté Bostonu zvítězili na ledě Caroliny 2:1, v sérii vedou 3:0 a dělí je jediná výhra od třetí účasti ve finále NHL za posledních devět let. Útočník David Krejčí asistoval u rozdílového gólu a David Pastrňák nebodoval. Na straně poražených zůstal na střídačce brankář Petr Mrázek, který v úvodních dvou duelech inkasoval deset gólů.

David Krejčí (s číslem 46) a jeho spoluhráči z Bostonu slaví gól proti Carolině. foto: Greg M. Cooper-USA TODAY SportsReuters

Carolině patřila první třetina, ale Tuukka Rask zneškodnil všech dvacet střel. Boston otupil nápor domácích v rozmezí 22. a 27. minuty, během kterých dal oba góly. Skóre otevřel Chris Wagner, když výbornou přihrávku Joakima Nordströma usměrnil na hranici brankoviště do odkryté klece.

Boston překonal Mrázka šestkrát a je v půli cesty do finále NHL

Mrázkův náhradník Curtis McElhinney neměl nárok ani u druhé trefy. Krejčí přenesl hru z pravé strany na levou přihrávkou na Brada Marchanda. Hostující útočník si poté sjel mezi kruhy a jeho bekhendový pokus chtěl zachytit Calvin de Haan, ale puk si srazil rukavicí do vlastní sítě. Stejný obránce ve 34. minutě snížil, když jeho střela z levého kruhu prošla Raskovi mezi betony.

Torey Krug vstřelil ve třetí třetině gól na 3:1, ale sudí ho neuznali, protože Jake DeBrusk nedovoleně atakoval McElhinneyho. Správnost verdiktu potvrdil rozhodčí u videa. Drama tak pokračovalo až do konce, ale hrdina zápasu Rask odolal a vynikající reflex prokázal zejména při šanci Jordana Staala. Boston tak vyhrál v play off pošesté v řadě, což se mu povedlo poprvé od roku 1978.

V historii NHL otočili sérii z 0:3 pouze čtyři týmy. Carolina má ale ve svém středu Justina Williamse, který tento husarský kousek dokázal s Los Angeles před pěti lety.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...