Toronto rozstřílelo Boston, Anaheim přetlačil Los Angeles v nájezdech

8:05aktualizováno  9:13
TORONTO - Debakl 1:6 utrpěli hokejisté Bostonu ve středečním utkání NHL na ledě Toronta a připsali si první porážku po pěti výhrách v řadě. Dvěma góly se na vítězství podílel Phil Kessel, jeho spoluhráči z útočné formace Tyler Bozak a James van Riemsdyk zaznamenali každý gól a dvě asistence.

Útočník Toronto Maple Leafs Phil Kessel (81) přejíždí s pukem modrou čáru v zápase proti Boston Bruins. foto: Reuters

Kessel odstartoval kanonádu v 7. minutě, rozhodující pasáží zápasu byl pak začátek druhé třetiny, kdy Maple Leafs během úvodních tří minut a 32 sekund vstřelili tři góly. Velmi rychle tak vyhnali z branky Bruins Tuukku Raska, který kapituloval čtyřikrát z 16 střel.

Náhradník Niklas Svedberg poprvé inkasoval po šesti minutách, kdy na 5:0 zvýšil Van Riemsdyk. Teprve poté se o čestný zásah hostů zasloužil Dennis Seidenberg. Formace Kessel, Bozak, Van Riemsdyk dohromady zaznamenala osm kanadských bodů a znovu ožívá poté, co ji kouč po nepovedeném vstupu do sezony rozprášil.

„První zápasy odehráli slušně, ale pak utichli. Teď, když se zase dostávají do šancí, jejich gólová potence zase stoupá. Je vidět, že jsou sehraní, a jejich výkony mají určitě rostoucí tendenci,“ poznamenal trenér Randy Carlyle, v jehož sestavě byl nejvytíženějším hráčem český obránce Roman Polák, který strávil na ledě 26 minut.

Boston, který před třemi týdny vyhrál v Torontu 4:1, nastoupil do utkání znovu bez zraněných opor Davida Krejčího a Zdena Cháry. Už dnes čeká Bruins další těžké utkání v Montrealu.

„Takové zápasy jako dnes se prostě někdy stanou. Zklamaní ale musíme být z našeho nasazení,“ řekl útočník Gregory Campbell. „Někdy se prostě utkání nevyvíjí podle představ, ale pořád bychom měli ukázat srdce a bojovat. Musíme tenhle zápas rychle hodit za hlavu a zároveň si z něho vzít ponaučení,“ dodal.

Ve druhém středečním utkání zvítězil v kalifornském derby Anaheim nad Los Angeles 6:5 po samostatných nájezdech. Hrdinou přestřelky byl útočník „Kačerů“ Ryan Kesler, který vstřelil dva góly, na další přihrál a poté proměnil rozhodující nájezd.

Kings přitom v zápase ani jednou neprohrávali, naopak třikrát vedli o dva góly 2:0, 3:1 a ještě šest minut před koncem třetí třetiny 5:3. V závěru základní hrací doby ale o dvoubrankový náskok přišli a penaltový rozstřel prohráli 1:2.

Výsledky NHL

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky: 7. a 21. Kessel, 22. Rielly, 24. Bozak, 30. Van Riemsdyk, 48. Holland - 35. Seidenberg. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19.264. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Anaheim - Los Angeles 6:5sn (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0)

Branky: 43., 55. a rozhodující sam. nájezd Kesler, 28. Fowler, 32. Silfverberg, 59. Getzlaf - 10. Kopitar, 20. Doughty, 30. Lewis, 48. Gáborík, 52. Justin Williams. Střely na branku: 49:26. Diváci: 17.245. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).