Borisov doma získal body s AC Milán

20:12
PRAHA - Fotbalisté AC Milán možná už dnes večer budou oslavovat postup ze základní skupiny Ligy mistrů. Po remíze 1:1 na půdě běloruského Borisova jim definitivní jistotu dá ale pouze výhra Barcelony v pražském utkání s Viktorií Plzeň, které začne ve 20:45.

AC Milán (Boateng) foto: Reuters

V druhém podvečerním duelu si výrazně vylepšil postupové ambice Petrohrad, který porazil 1:0 Šachtar Doněck, v jehož dresu odehrál celý zápas Tomáš Hübschman.

Milánský klub měl dlouho zápas jasně ve své moci. Ibrahimovic v 22. minutě vybojoval ve středu hřiště míč, postrčil ho k pravé straně, po náběhu do šestnáctky se k němu míč dostal zpět a vyhlášený kanonýr měl dost času k prostřelení gólmana Gutora. Brzy měl k druhé brance blízko Robinho, který stačil obejít i brankáře, ale pak nastřelil tyč.

AC Milán po remíze s Borisovem může už večer slavit postup

Branky: 55. Bressan z pen. -
22. Ibrahimovic. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.).

Klidný průběh utkání změnila 55. minuta a penalta, kterou proměnil domácí Renan Bressan. Borisov ucítil šanci na skalp horkého favorita a během několika následujících minut milánská obrana někdy jen s námahou hasila hrozící nebezpečí. Třináct minut před koncem ale byli blíže vítěznému gólu hosté, ovšem Simič dokázal z opuštěné branky odvrátit Boatengovu střelu.

Petrohrad v předchozím souboji na hřišti Šachtaru Doněck uhrál remízu 2:2 a dnešní výhrou 1:0 nad stejným soupeřem si hodně vylepšil postupovou pozici v nejvyrovnanější skupině G. Rozhodnutí přišlo těsně před přestávkou, kdy se trefil belgický obránce Lombaerts.

Hosté, v jejichž základní sestavě nechyběl Hübschman, se po prohře krčí na posledním místě a dvoubodový zisk jim dává už jen malé naděje na postup.