Bolt si vylepšil letošní maximum

0:26
ZÁHŘEB - Usain Bolt v prvním startu na stovce od diskvalifikace na mistrovství světa vyhrál na mítinku v Záhřebu za 9,85 sekundy. Pětadvacetiletý Jamajčan si tím o tři setiny vylepšil letošní maximum, ale od nejrychlejšího času této sezony v podání krajana Asafy Powella jej stále ještě dělí sedm setin.

Bolt ihned jak protnul cílovou pásku začal oslavovat. foto: Reuters

Dnešní čas v teplém večeru a takřka v bezvětří by Boltovi v Tegu stačil k titulu mistra světa. Po jeho diskvalifikaci kvůli ulitému startu vyhrál finále jiný Jamajčan Yohan Blake za 9,92. Tehdy se ale běželo v poměrně silném protivětru a Blake od té doby už dvakrát dosáhl času 9,82.

V Záhřebu na mítinku kategorie IAAF World Challenge nedal Bolt soupeřům šanci především tradičním zrychlením ve druhé polovině trati. Za ním skončil bronzový medailista z Tegu Kim Collins (10,01).

"Start byl špatný. Trochu jsem tam ztratil koncentraci. Pak už to bylo v pořádku, ale myslím, že jsem mohl běžet lépe. Obzvlášť v takovém počasí," řekl Bolt, kterému nyní patří páté místo v letošních tabulkách.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...