Boleslavští bojovali, s Larnakou remizovali 2:2

18:02aktualizováno  19:01
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi jako první z českého tria nastoupili do odvetného zápasu 3. předkola Evropské ligy. Proti AEK Larnace však měli Středočeši těžkou práci, první zápas před týdnem prohráli na Kypru 0:3, přesto chtěli na domácí půdě potěšit fanoušky alespoň kvalitním výkonem a případně vítězstvím. První se povedlo, druhé po výsledku 2:2 nakonec nikoliv. Do 4. předkola tak postupuje kyperský celek.

Mladá Boleslav - Larnaka (Radek Šírl v akci). foto: ČTK

Se třemi útočníky a velkou vervou vstoupili fotbalisté Mladé Boleslavi do prvního poločasu odvetného duelu s kyperským celkem AEK Larnaka. Jenže jen to na soupeře nestačilo. Ten totiž celkem s přehledem kontroloval hru a díky kamerunskému útočníkovi Prisovi i nebezpečně hrozit z kontrů.

První průnik po pravé straně ještě dvaadvacetiletému hráči nevyšel, ve 29. minutě z ostrého úhlu zadní tyč Millerovy branky netrefil. Udeřil až patnáct minut později. Nejprve se probil před Fortina Štohanzl, jeho pokus mezi nohy ale italský brankář vykopnul a nechtěně založil protiútok Larnaky.

Mladá Boleslav - Larnaka (radost hostí).

K míči se dostal García, který vyslal kolmici na Pirsa a ten napodruhé na Millera vyzrál šikovnou střelou na bližší tyč - 0:1. Pravidlo "nedáš, dostaneš" se tak zase ukázalo v plné parádě.

Se stejným elánem jako do první půle vlétli Boleslavští také do té druhé a v 50. minutě byli za svou aktivitu konečně odměněni. Řezníčka v pokutovém území fauloval Serrán a sám postižený se následně z penalty nemýlil - 1:1.

Mladá Boleslav - Larnaka.

Po vstřeleném gólu byli domácí chvíli aktivnější, jenže z tlaku nic nevytěžili a soupeř hru opět srovnal a mohl se sám dostat do vedení, několik slibných kontrů ale v gól neproměnil. Boleslavští se v poslední dvacetiminutovce nadechli k dalšímu náporu a také tentokrát se dočkali gólové odezvy.

Rolkova hlavička po centru Opiely ještě za brankovou uznána pro ofsajd být nemohla, proti dorážce Štohanzla v 75. minutě již nic nenamítali ani rozhodčí - 2:1. Jenže radost domácím vydržela dvě minuty - Prisu fauloval ve vápně Janíček a také Larnaka dostala příležitost kopat penaltu. A také Mrdakovič se stejně jako Řezníček nemýlil - 2:2.

Vzápětí kyperský hrdina Priso inkasoval za faul loktem do obličeje Šírla červenou kartu, nabídnutou desetiminutovou přesilovku již ale domácí v případný vítězný gól neproměnili, i když hlavička Rolka v nastaveném čase skončila na brankové síti, ovšem z její horní části. Po výsledku 2:2 a 3:0 z prvního duelu se tak ze zaslouženého postupu radují fotbalisté čtvrtého celku uplynulého ročníku kyperské ligy.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy

FK Mladá Boleslav - AEK Larnaka 2:2 (0:1)
Branky: 51. Řezníček z pen., 75. Štohanzl - 43. Priso, 76. Mrdakovič z pen. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). ŽK: Kysela - Priso, Gómez. ČK: 81. Priso. Diváci: 2312. První zápas 0:3, postupuje Larnaka.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Opiela, Kúdela, Štohanzl - Zahustel (64. Táborský), Řezníček, Kulič (46. Chramosta). Trenér: Koubek.

Larnaka: Fortin - Demetriu, Serran, Hofland, De Cler - Linssen (84. Dimech), Van Dijk - Priso, García (67. Skopelitis), Kingsley (61. Gómez) - Mrdakovič. Trenér: Caanen.