Boleslav v závěru zachránila bod, Brno přehrálo Bohemians

17:20
TEPLICE - Tepličtí fotbalisté v devátém kole první ligy nedotáhli do vítězného konce gólovou přestřelku v Mladé Boleslavi a domů se vracejí se bodem za remízu 3:3. Domácí zajistil bod za remízu až minutu před koncem Rolko. V dalších zápasech remizovaly Budějovice s Ústí a Brno přehrálo Bohemians.

ilustrační foto foto: ČTK

Boleslav v přestřelce s Teplicemi zachránila bod až v závěru

Severočeši přitom už v prvním poločase vedli o dvě branky po zásazích Mareše, domácí ještě do přestávky kontrovali zásahy Kuliče a Chramosty, ale teplický Vondrášek v 74. minutě přiblížil k vítězství Teplice. Jejich radost zkazil až těsně před závěrečným hvizdem přesně hlavičkující Rolko.

Boleslav má stejně bodů jako třetí Sparta, Teplice jsou šesté. Teplice v Boleslavi toužily dokázat, že minulé domácí klopýtnutí s Brnem po pětizápasové sérii bez prohry bylo ojedinělým výpadkem a proti Středočechům se opravdu činili. Nic si nedělali z toho, že tým z města automobilů poslední tři domácí zápasy přesvědčivě vyhrál.

Po čtvrthodině pro ně Marešem nastřelené břevno bylo varováním, které ale ke své škodě zjevně nebrali vážně. Za sedm minut navíc doplatili na kiks záložníka Procházky, jehož nepochopitelnou přihrávku od půlky k vlastní čáře vystihl Mareš a po kličce brankáři Millerovi lehce skóroval.

Pozápasové ohlasy

"Je to skoro naše vítězství. Soupeře jsme dnes sami posadili na koně, když jsme ho lacině pustili do dvougólového vedení. Z naší strany to v tu chvíli vůbec nebylo dobré, pozitivní je aspoň to, že se hráči dokázali zvednout a vyrovnat," řekl kouč Boleslavi Karel Stanner. "Pro diváky to je atraktivní, lepší než bezbranková remíza. Ale pro trenéry to je trochu horor," komentoval divoký průběh zápasu.

Mareš byl hlavní postavou úvodního dějství, ve 29. minutě domácí obranu pokořil znovu, když s velkým přehledem zakončil další rychlý výpad Teplic a přesný pas Vondráška. Boleslavská obrana, která během osmi letošních zápasů inkasovala jen šestkrát, byla dnes k nepoznání.

Domácí byli téměř na odpis, ale k jejich cti slouží, jak rychle se do zápasu dokázali vrátit. Při dvoubrankové ztrátě se vrhli do mohutné ofenzivy a nepropadli beznaději, ani když Rolko a Mendy své jasné šance neproměnili. Vzápětí jim totiž zafungovala souhra útočné dvojice a Kulič po Chramostově vybídnutí měl lehkou pozici, když trefil míč pod břevno. Kulič jako by chtěl dokázat, že nepatří na lavičku, kde začínal posledních šest zápasů.

Snížením povzbuzení domácí si pak vytvořili zřetelnou převahu, do teplické obrany pronikali hlavně z křídelních prostorů. Jednu takovou akci předvedli i dvě minuty před poločasem, když Táborského pas "uklidil" do branky Chramosta a k úvodní asistenci si tak připsal i druhou letošní gólovou radost.

Střelecké manévry z první půle byly úplně jiné než opatrný druhý poločas, kdy oba týmy už hleděly především na precizní obranu. I tak se teplický Vondrášek v 52. minutě dostal do velké příležitosti, ale zblízka zbrkle přestřelil. Jinak vládly defenzivní řady, a i proto se zdálo, že se schyluje k remíze.

"Je trestuhodné, že jsme o vítězství přišli. Každý bod má svoji cenu, ale toto je ztráta. Do zápasu jsme vstoupili výborně, přesně podle představ, ale pak jsme zapomněli, co hrát. Začali jsme si myslet, že se nemůže nic stát a ledabyle jsme domácí pustili do tlaku," zlobil se trenér Teplic Jiří Plíšek.

Hosté však byli proti. V 74. minutě se jim povedl další rychlý kontr, Mahmutovičův centr propadl až k volnému Vondráškovi a ten ranou pod břevna napravil své zaváhání ze začátku druhé půle. Teplice tak málem stejně jako v dubnu z Boleslavi odjíždějí s vítězstvím, což by potěšilo i jejich kouče Jiřího Plíška, který má paradoxně v Boleslavi své trvalé bydliště.

Teplickým ale radost překazil domácí stoper Rolko. Minutu před koncem si naskočil na centr střídajícího Sedláčka a přesným pokusem zaskočil stínující hostující zadáky.

Gambrinus liga - 9. kolo

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:3 (2:2)
Branky: 33. Kulič, 43. Chramosta, 89. Rolko - 23. a 29. Mareš, 74. Vondrášek.

Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Štěrba. ŽK: Kalina - Verbíř, Ljevakovič, Mahmutovič. Diváci: 4080.

Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (70. Sedláček) - Chramosta, Kulič (77. Řezníček). Trenér: Stanner.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Kalivoda (67. Verbíř), Ljevakovič, Matula - Vondrášek (79. Došek), Mahmutovič, Mareš (85. Zoubele). Trenér: Plíšek.

Budějovice vezou z Teplic remízu 1:1, tentokrát obraly Ústí
Fotbalisté Budějovic si i ze svého druhého podzimního výletu do Teplic odvezli výsledek 1:1. V utkání 9. ligového kola tam remizovali s Ústím nad Labem a stejně jako předtím s Teplicemi museli dohánět vedení domácích, o něž se postaral v 57. minutě hlavou Valenta.

Vyrovnání zařídil po brejku Mezlík. V rozháraném závěru byli vyloučeni dva hráči - ústecký Vrtělka a budějovický Stráský, který si stihl červenou kartu vykoledovat za pouhých 19 sekundách pobytu na hřišti. Oba týmy jsou s devíti body těsně nad pásmem sestupu.

"Máme teď těžký los, plný soupeřů, kteří jsou mnohem těžší než tenhle, který tu předvedl snad jednu akci. Začíná to být rozdělené tak, že budeme o záchranu bojovat s pěti šesti týmy, které jsou na podobné úrovni a se kterými se musíme naučit získávat body," poznamenal kouč Ústí Svatopluk Habanec. "Ani Budějovice doma rozhodně nebudou hrát v takové 'formě' jako dnes," dodal.

"Je to plus jeden bod. Ústí se nechová jako nováček a v některých momentech patřilo mezi ty lepší týmy, s nimiž jsme hráli," řekl po zápase českobudějovický kouč Jaroslav Šilhavý. "Chtěli jsme se pohybovat v klidnějších vodách, i když jsme do světa nehlásali zrovna pohárové ambice," uznal.

"Když dá střídající hráč gól, je to šťastná ruka trenéra, ovšem tohle nevím, co je. Tak rychlé vyloučení nepamatuju," glosoval Šilhavý vyloučení Stráského, který stihnul odehrát pouhých 19 sekund.

Budějovice nepřijely na žádné ofenzivní manévry a čekaly na to, s čím přijdou Ústečané. Na těch ale jakoby ležel stín ze sedmigólového debaklu, který inkasovali v předchozím zápase v Plzni. Jejich ofenziva byla plná nepřesností, a tak se prázdná teplická Stínadla mohla bavit leda krkolomnými kombinacemi a nedorozuměními mezi hráči.

Ze série pouhých náznaků šancí vybočila až 28. minuta. Po centru z levé strany a zmatcích v budějovickém vápně se dostal k míči Jindráček, ale nártem z pěti metrů trefil jen brankáře Kučeru. Ústí se postupně zlepšovalo a za další čtyři minuty bylo gólu ještě blíž. Kraut na pravé straně oklamal obránce a jeho křížný pas se dostal až na zadní tyč k osamocenému Volkovi, jenže už překonaného Kučeru zastoupil stoper Lengyel. Jeho hlava odclonila míč na břevno, od ní do tyče a ven.

Fotbal se přece jen pozvolna dostával z podprůměru a po změně stran šancí ještě přibylo. V 50. minutě pálil Jindráček snad ze 30 metrů nebezpečně blízko horního růžku budějovické branky a o sedm minut později přišel i první gól. Ústecký Volek kopal roh z pravé strany a jeho centr se na bližší tyči potkal s hlavou Valenty, která ho usměrnila do sítě. Herní převaha domácích trvala ještě deset minut, ale vedení pojistit nedokázali. A pak začaly hrát Budějovice.

Blízko gólu byl už v 69. minutě Pecka, jehož křížná střela projela jen těsně vedle tyče, za další tři minuty už ale bylo stejně vyrovnáno. Střídající Ondrášek prostrčil do běhu Mezlíkovi, který nezaváhal a křížnou střelou poslal míč do sítě. Pak se ovšem fotbal začal měnit na mariáš. Ústecký Benčík dostal za rychlou snahu rozehrát žlutou kartu, pak šel ze hřiště Vrtělka za faul na Ondráška.

Vše korunovala 85. minuta. Budějovický Stráský přišel na hřiště za Pecku, sledoval nepovedený roh svého týmu a ve snaze uhasit rodící se brejk fauloval zezadu jednoho z domácích. Od střídání k vyloučení uběhlo přesně 19 sekund. Ani jeden z týmů už v závěru rozhodnout nedokázal. Budějovice tak na podzim už pošesté remizovaly.

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0) Branky: 57. Valenta - 72. Mezlík.

Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Martykán, Benčík - Hudson, Ondrášek. ČK: 76. Vrtělka - 85. Stráský. Diváci: 2011.

Ústí n.L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal, Martykán (66. Benčík), Vrtělka, Volek (86. Veverka) - Jindráček, Kraut (80. Zachariáš). Trenér: Habanec.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Žižka (41. Riegel) - Hudson, Černák, Otepka, Šíma (59. Ondrášek) - Mezlík, Pecka (84. Stráský). Trenér: Šilhavý.

Dostálkův gól přinesl Brnu vítězství nad Bohemians
Branka zkušeného brněnského středopolaře Richarda Dostálka zajistila fotbalistům Zbrojovky vítězství nad Bohemians 1905 1:0.

V zápase dvou rozdílných poločasů hosté častěji útočili v úvodní části. Po změně stran ovládla hru mnohem aktivnější Zbrojovka, která tříbodovým ziskem navázala na výhru z minulého kola v Teplicích.

Ovšem Brňané začali hodně rozpačitě, zaskočila je aktivní a přímočará hra soupeře. Už ve 3. minutě musel brankář Lejsal zasahovat po nebezpečné Škodově přízemní střele, o dvě minuty později se po další hrubce dostali Škoda s Moravcem do brejku. Škodovu střelu Lejsal vyrazil nohou, následnou dorážku Bartka vyrazil z brankové čáry stoper Trousil, k míči se po přihrávce dostal Škoda, jenž jej dopravil do sítě. Ovšem z ofsajdové pozice branka neplatila.

Bohemians zlobili rychlý protiútoky i nadále, jejich akcím chyběla jen přesnější koncovka. I Brňané se snažili útočit, ve středu pole ale jejich kombinace narážely na důraznější hru protivníka. Pokud už se dostali domácí fotbalisté do trestného území, jejich koncovka rovněž postrádala přesnost.

Jedinou výjimkou byl bleskový protiútok po pravé straně, který založili Dostálek s Michálkem, Rabušic unikl zadákům soupeře a po jeho zpětné přihrávce se dostal do vyložené šance Střeštík, jehož střelu do zdánlivě opuštěné branky v poslední chvíli zázračně vykopl brankář Sňozík.

Po změně stran diktovali mnohem častěji tempo Brňané. Jejich výkon oživilo zapojení krajních obránců do útočení. Aktivitou vynikal zejména Dřížďal, který zahrozil už ve 46. minutě. Prošel s míčem z pravé strany až do středu hřiště a jeho střelu levačkou Sňozík jen s námahou kryl. Zbrojovka měla vytrvalou územní převahu, přes přehuštěné zadní řady soupeře se dostávala k zakončení velmi obtížně. Největší příležitost ke skórování měl v 75. minutě po trestném kopu brněnský obránce Hudec, jeho hlavička mířila těsně nad břevno.

Závěrečnou čtvrthodinu dohrávala Zbrojovka s novou útočnou dvojicí Hodek, Kalabiška. Tlak se podařilo Brňanům zužitkovat deset minut před koncem, kdy založil akci Kalabiška se Střeštíkem na jehož centrovaný míč Sňozík nedosáhl a zcela volný nejlepší hráč Brna Dostálek jej dopravil do sítě a zařídil vítězství. Po něm se Brňané dostali ze dna tabulky, kam naopak znovu spadla Ostrava.

FC Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka: 81. Dostálek.

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Handlíř. ŽK: Husár - Držík, Moravec, Lukáš . Diváci: 2714.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek, Dostálek, Rýdel, Střeštík (85. Hamouz) - Rabušic (71. Hodek), T. Došek (76. Kalabiška). Trenér: Večeřa

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Bartek (65. Trubila), Kaufman, Držík, Štohanzl (86. Bálek) - Moravec, Škoda (74. Cissé). Trenér: Hoftych.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...