Boleslav v semifinále poháru porazila Plzeň. I když zahodila penaltu

17:30
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi mají blíže do finále domácího poháru, neboť v úvodním semifinále MOL Cupu doma porazili Plzeň gólem Aleše Čermáka 1:0 a ukončili její sérii 13 soutěžních zápasů bez porážky. Předtím neproměnil penaltu Lukáš Magera.

V Mladé Boleslavi se neprosadil ani Daniel Kolář - Ilustrační foto foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sparta je v semifinále MOL Cupu, v odvetě porazila Liberec 2:0

Zatímco Mladá Boleslav nastoupila v téměř nejsilnější sestavě, Plzeň udělala hned osm změn oproti sobotnímu ligovému utkání s Jihlavou. Šanci dostali také Končal, vůbec poprvé devatenáctiletý Boček či Řezník, který po vážném zranění nastoupil v soutěžním utkání v základní sestavě Plzně poprvé od listopadu 2014.

Fotbalisté Mladé Boleslavi byli od začátku výrazně nebezpečnější a už v páté minutě nastřelil z velkého úhlu Čermák tyč. Hned několik nadějných šancí domácí nedotáhli do konce.

Plzeň sice držela míč, ale do finální fáze se těžko dostávala. Jen po propadlém centru střílel nad Končal. Mnohem nadějnější byl pokus z dálky domácího Jánoše, míč však skončil na břevně. Ve 40. minutě Končal zbytečně ve vápně srazil Kalabišku a sudí Marek odpískal penaltu. Kapitána Mageru však skvěle vychytal brankář Bolek, který odhadl stranu a byl u tyče dříve než míč.

Bolek hned po změně stran zneškodnil i Čermákovu střelu. Plzeň nasadila do hry Kovaříka a na chvíli se zlepšila, jenže pak se jí během týdne zranil po Ďurišovi už druhý útočník. S poraněnou rukou musel střídat Krmenčík, zdravotní problémy měl i Rajtoral, což hosty vyvedlo z rytmu. Reprezentační bek Limberský dokonce musel většinu druhého poločasu hrát defenzivního záložníka.

Domácí byli nadále nebezpečnější, ale Rada pálil dvakrát vedle. Přesně nezamířili v dobrých pozicích ani Magera a Kalabiška. Až v 74. minutě střídající Chramosta po pár vteřinách na hřišti našel Čermáka a ten z hranice vápna propálil Bolka.

Viktoria už neměla odpověď a poprvé na jaře vyšla střelecky naprázdno. Ještě lepší pozici do odvety mohli Mladé Boleslavi vypracovat Chramosta s Klobásou, ale v dobrých pozicích neuspěli.