Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Boleslav slaví historickou výhru nad Spartou

21:38
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Mladé Boleslavi si připsali premiérové extraligové vítězství nad pražskou Spartou. Šestý souboj obou celků v nejvyšší soutěži vyhráli Středočeši 2:1 po samostatných nájezdech.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z gólu. foto: Eret PetrČTK

Utkání začalo mírnou převahou hostující Sparty, do šaten se ale šlo za bezbrankového stavu.

V druhém dějství byl vyloučen obránce Frolo za nedovolené bránění a na trestné lavici pobyl pouze třináct vteřin. Ke kotouči se před Schwarzem dostal Ton a jeho střelu si od brusle srazil do vlastní branky obránce Žabka.

Třetí část zápasu se nejprve vyvíjela lépe pro hosty, kteří měli kotouč častěji na svých holích a domácí tým nepouštěli do šancí. Boleslavští ale od poloviny třetiny přece jenom zvýšili obrátky a častěji se dostávali před gólmana Přikryla. Nakonec využili přesilovky, útočník Sýkora obral jednoho z hostujících obránců o puk a dokázal ho propasírovat u levé tyče za Přikrylova záda.

V prodloužení se o vítězi nerozhodlo. Druhý bod pro svůj tým vystřelil až v nájezdech Fabuš, který tak zařídil historické vítězství Boleslavi nad Spartou. Pražané naopak pokračují v nepřesvědčivých výsledcích.

Pardubice rozhodly osm vteřin před koncem
Hokejisté Pardubic zdolali Plzeň 3:2, když zápas rozhodl osm vteřin před koncem slovenský útočník Radovan Somík. Eaton doma bodoval naplno už v sedmém zápase za sebou, zatímco Západočeši prohráli poprvé po sérii šesti výher.

Vítkovice přišly o vedení v extralize
Vítkovice nedokázaly navázat na výhru v Kladně, potřetí za sebou doma prohrály, tentokrát na nájezdy s Litvínovem, a přepustily vedoucí příčku v tabulce hokejistům Třince, kteří vyhráli ve Zlíně.

Karlovy Vary doma opět prohrály
Hokejisté Liberce podruhé v sezoně porazili mistrovské Karlovy Vary a opět na jeho ledě, tentokráte 4:3. Západočeši tak pokračují v nepřesvědčivých výkonech v domácím prostředí, v nové KV Areně prohráli sedmé utkání z deseti.

Třinec vede extraligu
Hokejisté Třince potvrdili v 19. kole extralize, že jsou nejlepším celkem na kluzištích soupeřů a vyhráli ve Zlíně 6:4. Oceláři se po divoké přestřelce, kterou ovládli ve třetí třetině, vyhoupli do čela extraligové tabulky. Svěřenci Zdeňka Venery prohráli již třetí zápas za sebou na domácím ledě.

Dopita pomohl dvě góly k vítězství nad Budějovicemi
Až střelecky vydařená závěrečná třetina se dvěma góly Jiřího Dopity a jedním Ivana Humla zajistila poslední Kometě Brno vítězství nad hokejisty Českých Budějovic 3:1. V první a druhé třetině hráli prim oba brankáři Jiří Trvaj a Jakub Kovář, kteří drželi čisté konto.

Výsledky 19. kola hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:6 (1:0, 3:3, 0:3),

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0),

HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0),

HC Kometa Brno - HC Mountfield Č. Budějovice 3:1 (0:0, 0:0, 3:1),

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 3:2 (2:1, 0:1, 1:0),

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 1:1, 1:1).