Boleslav postupuje přes Šymkent, zápas narušil fanoušek na hřišti

17:59
Šymkent - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v odvetném utkání 2. předkola Evropské ligy na hřišti kazašského celku Ordabasy Šymkent 3:2 a po domácí remíze 1:1 postoupili po dvou letech do třetího předkola. V něm narazí pravděpodobně na tým FCSB, bývalou Steauu Bukurešť, která první utkání v Arménii proti Alaškertu vyhrála 3:0.

Fotbalisté Boleslavi slaví postup do dalšího kola Evropské ligy. foto: ČTK

Také Zmrhal na odchodu ze Slavie. Reprezentant jedná s italskou Brescií

Mladá Boleslav ve 3. předkole pravděpodobně potká FCSB, bývalou Steauu Bukurešť, která první utkání v Arménii proti Alaškertu vyhrála 3:0. Úvodní zápas odehraje mladoboleslavský tým 8. srpna venku, odveta je na programu o týden později.

Středočeši udeřili v osmé minutě. Matějovský si narazil před vápnem míč s Mešanovičem a parádně se trefil do šibenice. Ve 13. minutě hlavičkoval Jerlanov po rohovém kopu zblízka nad, po půl hodině hry zase domácí Bystrov z šestnáctky mířil vedle.

Fotbalisté Boleslavi slaví postup do dalšího kola Evropské ligy.
Mirzad Mehanovič Ordabasy dává gól.

O chvíli později kapitán Fontanello fauloval ve vápně Křapku a rozhodčí nařídil pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe tradičně Komličenko, a přestože gólman Nepogodov vystihl směr střely, míči v cestě do sítě nezabránil.

V 45. minutě Šymkent snížil po chybě brankáře Šedy, který vyběhl pro míč po centru domácích, ale neudržel ho v ruce a Šetkin jeho zaváhání využil. Vzápětí mohl Mešanovič vrátit Středočechům dvougólové vedení, jenže po Buchově centru hlavičkoval těsně vedle. Promarněná příležitost málem svěřence trenéra Jozefa Webera o chvíli později mrzela ještě víc, ale Šetkin v nastaveném čase prvního poločasu trefil z šestnáctky tyč.

FK Ordabasy Šymkent - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Branky: 45. Šetkin, 56. Diakhate z pen. - 8. Matějovský, 33. Komličenko z pen., 47. Mešanovič. Rozhodčí: Kristoffersen - Hummelgaard, Rasmussen (všichni Dán.). ŽK: Mahlangu, Malij, Žangylyšbaj, Jerlanov, Paulo, Fontanello - Pudil, Takács. První zápas: 1:1, postoupila Mladá Boleslav.

Šymkent: Nepogodov - Dosmagambetov, Jerlanov, Fontanello, Malij (46. Paulo), Bystrov - Mahlangu (59. Kovalčuk), Diakhate, Mehanovič - Šetkin (72. Žangylyšbaj), Badibanga. Trenér: Cchadadze.

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Ladra (67. Fulnek), Hubínek, Matějovský, Bucha (84. Auer) - Komličenko, Mešanovič (90.+5 Jakub Klíma). Trenér: Weber.

Mladé Boleslavi vyšel skvěle vstup do druhé půle. Bucha se prodral do vápna a

jeho střelu vyrazil Nepogodov pouze před volného Mešanoviče, který už měl snadnou práci. O chvíli později pálil bosenský útočník před vápnem vedle.

V 55. minutě odpískal sudí penaltu pro Šymkent po údajném kontaktu Pudila s bývalým hráčem Středočechů Mehanovičem. Pokutový kop proměnil se štěstím Diakhate, Šeda si na balon sáhl.

O pět minut později si Mešanovič naběhl do vápna na centr, ale hlavou míč usměrnil mimo tři tyče. Na opačné straně v 68. minutě pálil Mehanovič z dálky nad. V 73. minutě vystřelil Bucha před vápnem, ale Nepogodov jeho střelu zneškodnil. V 80. minutě přerušil na chvíli zápas jeden z diváků, který vběhl na hřiště. Čtvrtou trefu Mladé Boleslavi měl na kopačkách střídající Auer, ale na konci nastaveného času velkou šancí v šestnáctce pohrdl.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...