Boleslav albánského soupeře místy drtila. Do odvety ale půjde s výhrou jen 2:1

17:50aktualizováno  20:11
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do 3. předkola Evropské ligy proti nad Skënderbeu Korcë domácí výhrou 2:1. Do vedení Středočechy poslal ve 41. minutě Jan Chramosta, hosté sice pět minut před koncem se štěstím srovnali díky tečované střele Liridona Latifiho, ale Adam Jánoš okamžitě odpověděl a efektní patičkou zařídil důležité vítězství do odvety hrané za týden v Albánii.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy: Mladá Boleslav - Skënderbeu Korcë. Chramosta a Mareš slaví gól. foto: Twitter Tomáš JančaČTK

Svěřence generálního sportovního manažera Dušana Uhrina mladšího může mrzet velké množství zahozených šancí, protože měli šest dalších velmi dobrých příležitostí. Jakub Rada mimo jiné trefil břevno. I tak si ale vezou do odvety výsledek, který jim dává naději na to, že na pátý pokus projdou do 4. předkola.

PODROBNÁ ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ML. BOLESLAV VS. SKËNDERBEU!

Mladé Boleslavi se povedlo navázat na týden starý vydařený zápas se Shamrockem, hráči v domácím prostředí diktovali hru a vytvářeli si jasné šance. Už v 6. minutě předvedla podobnou akci jako při gólu do sítě Shamrocku, nebezpečně vystřelil Chramosta, ale zkušený brankář Shehi vyrazil míč mimo branku.

Ve 13. minutě vyšla další kombinace a Mebrahtu se objevil sám před brankářem. Ani tentokrát ho v jasné šanci neprostřelil. A chvíli na to skončila technická střela Rady zpoza vápna na břevně.

Albánský celek se dostával do útoku sporadicky a musel se hlavně bránit. Také velmi často zdržoval povalováním na zemi po soubojích, což domácí publikum odměňovalo netrpělivým pískotem.

Ve 41. minutě už se ale Mladá Boleslav dočkala. Mareš z levé strany odcentroval, Mebrahtu sice míč podskočil, ale od obránce se balon dostal k Chramostovi, který střelou k tyči potvrdil střeleckou formu. Včetně přípravy dal už devátý gól v osmi zápasech.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy: Mladá Boleslav - Skënderbeu...

Ve druhé půli hráči Skënderbeu začali více kombinovat a domácí už nebyli tolik ve hře, ale i tak v 54. minutě nebezpečně vystřelil Matějovský. Shehi však ránu lapil. O chvíli později po Fabiánově centru hlavičkoval Mebrahtu jen o centimetry vedle.

Mladoboleslavští ale vypadli z mezihry a soupeř začal zlobit. Chyběla mu však lepší finální fáze. Střela střídajícího Gavazaje z dálky ale byla natolik nebezpečná, že albánští fanoušci už slavili, než pochopili, že míč skončil těsně vedle.

V 86. minutě už hosté vyrovnali. Albánský reprezentant Latifi vypálil do hlavy domácího stopera Čmovše a od něj se míč smolně odrazil do domácí branky. Latifi skóroval už počtvrté v této pohárové sezoně. Jenže český celek měl bleskovou odpověď dvou střídajících hráčů. Magera odcentroval a Jánoš na přední tyči poslal míč efektně patičkou do branky.

Mladá Boleslav - Skënderbeu Korcë 2:1 (1:0)

(úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy)

Branky: 41. Chramosta, 87. Jánoš - 86. vlastní Čmovš. Rozhodčí: Sant - Vella, Portelli (všichni Malta). ŽK: Nimaga, Plaku, Radaš (všichni Skënderbeu). Diváci: 4487.

M. Boleslav: Diviš - Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman - Rada - Přikryl (78. Jánoš), Matějovský, Mareš, Chramosta (67. Magera) - Mebrahtu (87. Komličenko). Trenér: Uhrin ml.

Skënderbeu: Shehi - Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici - Muzaka (78. Shkodra), Nimaga, Osmani (88. Dita) - Taku (67. Gavazaj), Plaku, Latifi. Trenér: Daja.