27. března 2016 14:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bojím se, že po výhře nad Němci zmizí kritika, smál se trenér Angličanů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Roy Hodgson má po výhře v Německu řadu důvodů k úsměvu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roy Hodgson má po výhře v Německu řadu důvodů k úsměvu. | foto: Reuters

BERLÍN/PRAHA Kvalifikací na mistrovství Evropy ve Francii prošel s anglickými fotbalisty bez ztráty bodu, ale nejhezčí večer během dosavadního působení u týmu prožil trenér Roy Hodgson díky sobotnímu vítězství 3:2 v přípravném utkání s Německem. Hosté v Berlíně smazali dvoubrankovou ztrátu a vyhráli gólem v nastavení.

Hodgson však nepropadl euforii a plánoval, jak se před Eurem bude snažit přimět své hráče, aby zůstali nohama na zemi.

„Člověk vždycky doufá, že ten nejlepší večer má teprve před sebou. Já nejsem výjimkou. Ale nejlepší večer dosud? Dejme tomu,“ řekl Hodgson po sobotním utkání, v němž Angličané navázali na listopadové vítězství 2:0 v přátelském zápase s Francií.

Angličané se radují z vyrovnání na 2:2
Erik Dier rozhoduje o výhře Angličanů 3:2

„Trochu se obávám, že veškerá kritika, které jsme v minulosti čelili, bude najednou zapomenuta,“ uvedl osmašedesátiletý kouč, který vede Anglii od roku 2012.

„Tenhle tým se vyvíjí. Nenechme se unést. Musíme zajistit, aby se hráči nevznášeli v oblacích. Chci, aby byli hladoví a učili se ze svých chyb,“ dodal.

I kvůli absenci zraněného kapitána Wayna Rooneyho dostali šanci méně zkušení hráči jako devatenáctiletý Dele Alli či debutant Danny Rose.

Na dvoubrankový náskok Němců zareagoval Harry Kane a po něm se poprvé v reprezentaci střelecky prosadili Jamie Vardy a v nastavení Eric Dier.

„Byl to přátelák a musíme být opatrní, abychom tomu nepřikládali moc velkou důležitost. I kdybychom s Německem prohráli 2:3 gólem v závěru, nebyl bych nijak mrzutý,“ řekl Hodgson.

„Stejně bych byl potěšen tím, jak jsme hráli. Pro řadu hráčů to byl teprve druhý nebo třetí zápas (v reprezentaci),“ doplnil.

„Je potřeba zůstat v těchhle případech pokorný. Máme před sebou spoustu práce, abychom na tom byli jako Němci. Je to dobrý krok vpřed, ale hodně věcí je třeba ještě zlepšit,“ komentoval výhru nad mistry světa.

Vardy dal svůj první reprezentační gól pohotovou patičkou a sobotní zápas označil za vrchol této sezony, v níž táhne Leicester senzačně za mistrovským titulem.

„Když jdete do zápasu jako náhradník, chcete ho nějak ovlivnit. Mně se to povedlo a vyhráli jsme. Chtěl jsem jít na bližší tyč a pokusit se o něco. Naštěstí jsem zkusil tu patičku a vyšlo to,“ řekl Vardy.

Napodobil tím Garyho Linekera, který byl dosud posledním hráčem Leicesteru, jenž skóroval v anglické reprezentaci - v červnu 1985 proti USA.

Německý kouč Joachim Löw přiznal, že jeho tým nepodal přesvědčivý výkon ani v první hodinu zápasu, po které vedl 2:0.

„Rozhodně nemůžu říct, že jsme si nezasloužili prohrát. I když jsme vedli 2:0, nedokázali jsme mít zápas pod kontrolou. Celou dobu jsme měli problémy a nedostávali se do šancí tak, jak bychom měli,“ řekl Löw.

ČTK
  • 0Diskuse