Bohemka udolala Baník, Barošův úvodní gól Ostravě nestačil

22:10
PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli v 10. kole HET ligy nad Baníkem Ostrava 2:1 a po třetí výhře v sezoně se v tabulce posunuli na sedmé místo. Ostrava zůstává na 13. místě, od sestupových příček ji však dělí jen lepší skóre.

Fotbalisté Bohemians se vyšvihli na sedmé místo. foto:  František Vlček, MAFRA

Sparta nemá výsledky, ale je hodně silná. Znepříjemní nám to, říká Vrba

Fotbalisté Bohemians teprve podruhé v sezoně dali v jednom utkání více než jeden gól.

Baník vedl brankou Milana Baroše, ale nejprve hezkou trefou srovnal Jevgenij Kabajev a utkání rozhodl svým premiérovým zásahem v nejvyšší soutěži Rudolf Reiter.

Ostrava popáté za sebou venku prohrála a na výhru čeká už devět utkání.

Zklamaní fotbalisté Bohemians.
Bohemians 1905 vs. Sparta Praha.

Duel byl soubojem nejhoršího útoku soutěže v podání domácích s nejhorší obranou Baníku.

Pro Bohemians bylo komplikací zranění Tetteha, místo něhož v útoku nastoupil Kabajev. V sestavě Ostravy nechyběl bývalý reprezentant Baroš. A oba byli klíčovými postavami zápasu.

Bohemians byli od začátku mírně aktivnější, ale měli problémy s vysunutým presinkem soupeře. Na první vážnější šanci si tak fanoušci museli počkat do 11. minuty, kdy Luts v akrobatické pozici netrefil odkrytou branku.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky:
33. Kabajev, 58. Reiter - 20. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Hůlka - Baroš, Pokorný. Diváci: 3872.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Vaníček (56. Reiter), Hašek ml., Mašek (66. Nečas), Luts - Kabajev (81. Krch).
Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Šindelář, Granečný - De Azevedo (81. O. Šašinka), Hrubý, Hlinka, Stáňa (46. Pazdera) - Baroš, J. Šašinka (61. Poznar).

Ve 20. minutě šla do vedení Ostrava a to zásluhou svého kapitána. Na přímý kop z hloubi pole si naskočil Baroš a hlavou zaznamenal svůj čtvrtý zásah v sezoně. Byl však v jasném ofsajdu, což sudí nepostřehli a gól uznali.

Krátce nato Baroš v zápalu boje ostře zezadu fauloval domácího kapitána Jindřiška a mohl být rád jen za žlutou kartu.

Bohemians se snažili, ale dlouho ukazovali, proč v předchozích devíti kolech dali jen pět branek.

Zejména centry postrádaly přesnost. Jenže ve 33. minutě Luts dloubnul míč za obranu a Kabajev se krásně trefil z voleje na vzdálenější tyč a srovnal. I jeho trefa ale byla na hraně ofsajdu.

Kabajev byl hodně aktivní, jenže nejprve pokazil nadějný brejk, po další spolupráci s Maškem zas pálil vedle. A Vaníčkovu střelu chytil brankář Vašek.

V 58. minutě už ale šli domácí do vedení. Po rychle akci se dostal míč ke střídajícímu Reiterovi a ten ani ne po dvou minutách na hřišti prostřelil gólmana.

Asistent sudího mu sice mával ofsajd, ale hlavní rozhodčí postřehl, že míč k Reiterovi v souboji přistrčil jeden z hostujících hráčů a gól uznal.

Brzy mohl odpovědět Hrubý, z přímého kopu z hranice vápna však trefil jen připravenou zeď domácích hráčů.

O chvíli později z ještě lepší pozice na přímý kop pálil De Azevedo nad branku. Bohemians v závěru posílili obranu o kapitána Krcha, vracejícího se po zranění, a výhru už ubránili.