Bohemka je v lize stále neporažená, doma remizovala s mistrovskou Slavií

19:59aktualizováno  21:59
PRAHA - Vršovické derby hrané v Ďolíčku mezi Bohemians 1905 a Slavií v rámci 4. kola nejvyšší české soutěže skončilo bez branek 0:0. Obhájce titulu hrál i podruhé v nové sezoně na půdě soupeře bez branek a stejně jako domácí udržel neporazitelnost. V opatrně hraném souboji ale měli ve druhém poločase blíže klokani. V dalších dvou odpoledních zápasech už góly padaly, Baník remizoval 3:3 s Teplicemi, Zlín porazil 1:0 Karvinou.

Duel 4. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Slavií. foto: MAFRA

„Klokani“ bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů a stále drží v nové sezoně neporazitelnost. Po Spartě sebrali body i dalšímu posílenému aspirantovi na titul.

Utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Teplice. Divoké...
Utkání 4. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - Karviná. Fotbalisté Zlína se...

„Mám sparťanskou minulost, takže když jsme obrali Spartu, teď byla povinnost obrat Slavii. To samozřejmě zlehčuji. Hráči nechali na hřišti vše a to dnes stačilo k remíze. Při troše štěstí to mohlo stačit na tři body, při smůle na nic. To, jak zápas skončil, bereme,“ řekl na tiskové konferenci trenér Bohemians Martin Hašek starší.

Sobotní výsledky 4. kola první fotbalové ligy

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Jindřišek - Souček. Diváci: 4812.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Švec, Martin Hašek ml. - Reiter (71. Nečas), Mašek (80. Jindřišek), Bartek (88. Buchta) - Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hromada (64. Hušbauer), Souček - Sýkora (59. Stoch), Altintop, Zmrhal - Mešanovič (77. Škoda). Trenér: Šilhavý.

Baník Ostrava - FK Teplice 3:3 (0:2)

Branky: 48. De Azevedo, 52. Hrubý, 70. Mičola - 21. Rezek, 30. Vaněček, 90. Fillo. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Myška. ŽK: Mičola, Šindelář - Vondrášek, Vaněček. Diváci: 6012.

Ostrava: Vašek (40. Šustr) - Pazdera, Šindelář, Azackij, Sus - Mičola (78. Stáňa), Hlinka, Hrubý, De Azevedo - Baroš (85. Panič), Poznar. Trenér: R. Kučera.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, T. Kučera - Fillo, Trubač (73. Červenka), Rezek (54. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Fastav Zlín - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 65. Ekpai. Rozhodčí: Marek - Arnošt, Horák. ŽK: Gajič - Šisler. Diváci: 3925.

Zlín: Dostál - Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák (63. Džafič) - Ekpai, Jiráček (88. Bačo), Traoré, Podio (90. Železník), Holzer - Diop. Trenér: Páník.

Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Štepanovský 76. (Ramírez), Panák (60. Budínský), Kalabiška (85. Vondra) - Wágner. Trenér: J. Weber.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Branky: 39. a 64. Graiciar, 90.+3 Havelka. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Vít. ŽK: Takács, Stronati, Čmovš - Potočný, Graiciar, Folprecht. Diváci: 2834.

M. Boleslav: Vejmola - Pauschek (61. Chramosta), Stronati, Čmovš, Fabián - Takács, Rada (69. Mareš) - Přikryl, Magera, Klobása - Mebrahtu (61. Komličenko). Trenér: Uhrin ml.

Liberec: Kolář - Coufal, Mikula, Karafiát, Potočný (90. Knejzlík) - Ševčík, Folprecht, Kulhánek, Breite, Voltr (88. Pulkrab) - Graiciar (73. Havelka). Trenér: Trpišovský.

Slavia udělala oproti úterní duelu v Nikósii hned šest změn v sestavě, v zahajovací jedenáctce nastoupili Sobol, Altintop, Zmrhal, Mešanovič a uzdravení Sýkora s Hromadou, který si připsal první start za červenobílé.

„APOEL je pro nás priorita, z toho pohledu jsme se takto rozhodli ke změnám. Tím ale nechci říct, že jsme chtěli nechat na Bohemce body. Když se vyhraje, nálada do práce je lepší. Ale někdy když se člověku něco nepodaří, další zápas o to víc bojuje. Věřím, že to setřepeme a budeme se plně připravovat na APOEL,“ uvedl kouč Slavie Jaroslav Šilhavý.

Zatímco v Nikósii Slavia ve druhé minutě inkasovala, dnes mohla ve stejném čase otevřít skóre. Sýkorovu kličku ale nejprve vystihl brankář Bohemians Fryšták a následnou dorážku vykopl před čárou stoper Šmíd.

„Viděl jsem, že to soupeř měl daleko od nohy, tak jsem rychle vyrazil a naštěstí to vyškrábl. Ještě to vracel do brány a kluci za mnou zavřeli bránu. Pomohli jsme si navzájem,“ řekl Fryšták, který nulou oslavil páteční 30. narozeniny. V osmé minutě pálil z úhlu těsně nad hostující Bořil.

Slavia byla aktivnější, ale k velkým šancím se příliš nedostávala. Sýkorovu střelu zastavil domácí Šmíd, a protože měl ruku u těla, rozhodčí Proske penaltu neodpískal. Až ve 34. minutě zahrozili i Bohemians, Dostálův centr ani jeden ze tří nabíhajících spoluhráčů do sítě neusměrnil. Na druhé straně pak po zemi vystřelil těsně vedle Zmrhal.

Bohemians vycítili šanci a po změně stran hrozili z brejků. Po hodině hry zastavil při skluzu Reiterův centr Hromada rukou, ale ani tentokrát sudí Proske penaltu nenařídil.

„Viděl jsem, že útočící hráč jde centrovat. Chtěl jsem míči zabránit, šel jsem do skluzu. Jestli mě to trefilo do ruky, tak byla v přirozené poloze. Takže myslím, že správně posouzené,“ mínil Hromada.

Slávistický trenér Šilhavý postupně poslal na trávník Stocha a Hušbauera, hosté více drželi míč, ale „Klokani“ dál byli nebezpečnější. V 72. minutě po rohu střílel na hranici malého vápna Kocič a Souček se štěstím zblokoval ránu na roh.

V 78. minutě se po přihrávce od Kabajeva protlačil až před Laštůvku střídající Nečas, ale hostující branku těsně přestřelil. O čtyři minuty později pálil Bořil a domácí brankář Fryšták musel na zem. Slavii nepomohl ke gólu ani příchod kanonýra Škody. V lize sice neprohrála ani ve 30. utkání pod trenérem Šilhavým, ale remíza je pro ni ztrátou.

Červenobílí dali v sedmi soutěžních zápasech sezony jen pět gólů a potřetí z posledních čtyř duelů neskórovali. „Řešení v poslední fázi nám teď poslední zápasy chybí. Hráči dávat góly nezapomněli, věřím, že se to hned ve středu prolomí. Určitě hraje roli i to, jak rotujeme sestavou,“ mínil Šilhavý.