6. prosince 2016 15:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bohemians hrozí kvůli odloženému zápasu pokuta i kontumace

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
V Ďolíčku se 3. prosince duel mezi Bohemians a Plzní nehrál kvůli namrzlému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Ďolíčku se 3. prosince duel mezi Bohemians a Plzní nehrál kvůli namrzlému... | foto: ČTK

PRAHA Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se bude zabývat případem nezpůsobilé hrací plochy na stadionu Bohemians Praha 1905, kvůli které musel být odložen sobotní zápas s Plzní. Vršovickému klubu hrozí podle disciplinárního řádu až milionová pokuta i kontumace.

LFA chce zároveň přijmout opatření, která by podobným problémům v budoucnu zabránila.

„Disciplinární komise bude řešit, zda došlo ze strany Bohemians k porušení povinností pořadatele,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda po zasedání ligového grémia. „My řešili, jak se k tomu postavit do budoucna. Chceme udělat vše pro to, aby se to neopakovalo,“ dodal.

Výkonný ředitel ligy Tomáš Bárta má nyní společně s komisí delegátů navrhnout kontrolní režim, kterým by se podobným případům v budoucnu předcházelo. Výbor LFA se ještě do konce roku sejde a návrh projedná.

“Jsou samozřejmě mimořádné události, kdy přes noc napadne několik centimetrů sněhu nebo je průtrž mračen. To neovlivníme, to je vyšší moc. Ale je třeba, abychom si nastavili mechanismy, aby všechny kluby přistupovaly k přípravě hrací plochy dostatečně,“ řekl Svoboda.

Zápas byl v sobotu krátce před plánovaným výkopem v 19:45 odložen kvůli namrzlému trávníku, který by podle rozhodčího Radka Příhody ohrožoval zdraví hráčů. Podle komise pro stadiony a hrací plochy se dalo problémům předejít, kdyby Bohemians pracovali správně s vytápěním trávníku. Šlo tedy o pochybení domácího celku.

Vedení Bohemians to ale odmítá. „Přiznáváme, že byl terén v brankovištích tvrdý, ale zastáváme názor, že všichni v klubu udělali maximum k uskutečnění zápasu a měl se odehrát,“ řekl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz.

Rozhodnutí sudího Příhody zápas odložit označil za správné i předseda komise rozhodčích Michael Listkiewicz. „Já byl na stadionu osobně a na hřišti bylo nebezpečné jen chodit. Já bych jako rozhodčí zápas odložil stejně jako Příhoda. Bylo to nejlepší rozhodnutí,“ řekl Listkiewicz. Rovněž odmítl, že by na odložení tlačila hostující Plzeň. „Byl jsem tam, probíhala diskuze, ale žádné tlaky tam nebyly. Všechno proběhlo korektně,“ dodal.

ČTK
  • 1Diskuse


Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46