Bohemians deklasovali Plzeň pěti góly, Viktoria vede ligu už jen o sedm bodů

20:00
PRAHA - Fotbalisté Plzně ve 23. kole první ligy utrpěli debakl 2:5 na hřišti Bohemians Praha 1905 a vedou tabulku už jen o sedm bodů před Slavií. Hvězdou utkání byl Dominik Mašek, který dva góly dal a na dva nahrál. Za domácí se trefili i Michal Šmíd, Rudolf Reiter a Benjamin Tetteh. Hosté skórovali po vlastním gólu Milana Kociče a trefě Jana Kopice.

Radost fotbalistů Bohemians byla velká. foto: ČTK

Slavia po dvou zaváháních uspěla v Brně, Sparta dala doma Dukle trojku

Plzeň tak vyhrála jediné z posledních sedmi utkání, což je pro ní nejhorší série za posledních osm let. Navíc dnes inkasovala pět branek teprve podruhé za posledních 12 let.

Naopak Bohemians skórovali pětkrát teprve potřetí od vzniku samostatné ligy a poprvé od utkání s Příbramí v roce 2001. Doma navíc Klokani neprohráli od září a počtvrté vyhráli.

Plzeň sice od začátku držela míč, ale trápila se s přesností přihrávek, které velmi dobře pracující obranný blok domácích zachytával a vyrážel do rychlých brejků.

FCSB vs. Plzeň, 3. předkolo Ligy mistrů: kouč hostí Pavel Vrba.
Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Bohemians Praha 1905 - FK Teplice....

Po jednom z nich domácí vybojovali autové vhazování, do vápna si naběhl i stoper Šmíd, který přečíslil hostující obranu a po centru Haška otevřel skóre.

Brejky Bohemians byly velmi nebezpečné. Mašek skvělým pasem vyslal do šance Tetteha, který ale minul.

Krátce na to po další chybě v plzeňské rozehrávce opět Mašek vysunul Reitera, který i pod tlakem skluzujícího protihráče dokázal sólo zakončit gólem.

Plzeň se snažila rychle vzpamatovat a Kopic dvakrát prověřil brankáře Fryštáka.

Bohemians - Plzeň 5:2

Branky: 35. a 38. Mašek, 11. Šmíd, 23. Reiter, 57. Tetteh - 37. vlastní Kocič, 41. Kopic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Tetteh - Hořava, Kovařík, Hrošovský, Hájek. Diváci: 5000.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter (87. Zaviška), Mašek, Bartek (90. Nečas) - Tetteh (79. Kabajev).
Plzeň: Hruška - Limberský, Hubník, Hájek, Kovařík - Hořava (65. Ivanschitz), Hrošovský - Zeman (77. Petržela), Čermák (41. Bakoš), Kopic - Chorý.

Jenže v 35. minutě hosté opět zmatkovali, Tetteh obral ve vápně o míč Hájka a naservíroval třetí gól pro Maška. Sudí Hrubeš situaci ještě konzultoval s videem a následně gól uznal.

Hned z rozehrávky ale Plzeň zaútočila a Kocič si pod tlakem vstřelil vlastní gól, když se nedomluvil s brankářem. I zde došlo ke kontrole videa a bylo sníženo.

Ani Plzeň ale neudržela koncentraci, nezachytila náběh Bartka, jehož střelu Hruška vyrazil jen na břevno a Mašek z dorážky rychle vrátil domácím tříbrankový náskok.

Ještě do poločasu Plzeň ale ještě snížila, když Hrošovský našel na zadní tyči Kopice a ten se trefil pod břevno. Trenér Vrba navíc posílil ofenzivu o druhého útočníka Bakoše.

Lídr tabulky tlačil, ovšem v 57. minutě autové vhazování prodloužil Mašek na Tetteha, který z velkého úhlu trefil přesně bližší šibenici a vstřelil pátý gól Bohemians.

To definitivně rozhodlo, Plzeň už nedokázala atraktivní duel zdramatizovat a Bohemians si za skandovaného potlesku pohlídali výhru, kterou korunovali oslavy převzetí stadionu pod správu města.

Záchranářský duel skončil bez branek

Důležitý záchranářský souboj mezi fotbalisty Karviné a Slováckem ve 23. kole první ligy skončil bezbrankovou remízou.

Pro domácí MFK šlo o pátý nerozhodný výsledek za sebou a od pásma sestupu jej na deváté příčce dělí pět bodů, zatímco čtrnácté Slovácko dělí od předposledního Brna jediný bod.

Jako první zahrozili hosté, když po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle kapitán Daníček.

Karviná se nemohla dlouho k ničemu dostat, protože se sami brzdili nepřesnými přihrávkami. Až v 19. minutě měl Budínský šanci kopat přímý kop, ale vystřelil vysoko nad.

Karviná - Slovácko 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Pochylý. ŽK: Čolič, Janečka, Hošek, Šisler - Divíšek. Diváci: 3899.
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler, Panák - Lingr (66. Voltr), Budínský (85. Weber), Kalabiška - Wágner (55. Janečka).
Slovácko: Heča - Juroška, Krejčí, Břečka - Daníček, Divíšek - Navrátil, Havlík, Machalík (87. Sadílek), Petr (83. Rezek) - Zajíc (73. Kubala).

Největší příležitost domácích i celého prvního poločasu měl po rohovém kopu Hošek, který ale technickou hlavičkou trefil pouze břevno.

Jinak toho oba celky divákům moc nenabídly, protože se hrálo opatrně, zdržovalo se a prim hrály nepřesnosti a přihrávky dozadu.

„Ani nevím, co bych dneska měl hodnotit. Není co. Kromě břevna jsme si nic nevytvořili, nebyli jsme vůbec nebezpeční.

Byli jsme Slovácku slabým soupeřem a jsem moc zklamaný z našeho výkonu. Asi je na místě se omluvit divákům, protože to byl náš nejhorší výkon v sezoně,“ řekl trenér Karviné Josef Mucha.

Obrázek hry se dlouho neměnil ani po přestávce. Ale hostující Daníček střílel nad, Zajíc trefil jen připraveného domácího gólmana Le Gianga.

Machalík poté z přímého kopu ani netrefil branku a stejně dopadl i Petr. Jednu z mála střel mezi tyče si připsal Navrátil, ale s jeho slabým pokusem si Le Giang poradil.

„Viděli jsme fotbal opravdu průměrné, nebo spíš podprůměrné úrovně. Slabota. Nás stále sráží neproměňování šancí, do kterých se dostáváme, ale nedáváme je,“ uvedl kouč Slovácka Michal Kordula.

„Vůbec jsme to dnes nezvládli. Ta šňůra remíz je už dlouhá, raději bych jednou prohrál a jednou vyhrál než tohle,“ přidal karvinský záložník Panák.

Největší šance druhého poločasu přišla až pět minut před koncem, kdy hosté utekli do brejku, ale Machalík přízemní ranou netrefil bránu.

„To měl být jasný gól. Měl jsem to sice na dlouhou nohu, takže jsme to špatně trefil, ale z na malém vápně tohle musím prostě zakončit. Moje chyba a ztratili jsme kvůli tomu body,“ prohlásil Machalík.