Bizár v Bundeslize. Rozhodčí vyháněl hráče z šaten, aby mohli kopat penaltu

13:00
mohuč - Někteří fotbalisté už odpočívali v kabině, fanoušci scházeli z tribun ke stánkům s občerstvením. „Zpátky pánové, ještě si dáme penaltu,“ zavelel sudí Guido Winkman krátce poté, co v dohrávce 30. kola německé bundesligy v Mohuči ukončil první poločas. Vlastně ještě neukončil...

Rozhodčí vysvětluje hráčům Freiburgu, proč proti nim v poločasové přestávce nařídil penaltu. foto: Reuters

Hvězdný PSG nasázel sedm gólů a slaví francouzský titul

Kuriózní scéna se odehrála v přímém souboji dvou mužstev ohrožených sestupem. A dost možná bude mít na boj o záchranu zásadní vliv.

Mohuč i za pomoci zpětně nařízeného pokutového kopu zvítězila (2:0) a čtyři kola před koncem sezony o skóre soupeře přeskočila.

Freiburg spadl na pozici, z níž by hrál baráž o udržení proti třetímu týmu druhé ligy.

17.dubna 2018 v 10:08, příspěvek archivován: 17.dubna 2018 v 13:14

VAR CONTROVERSEY! Mainz and Freiburg players called back to pitch after VAR-awarded penalty at half-time. More here: https://t.co/xVaHEGfCX7 https://t.co/LXf48Nahab

Co se vlastně v pondělí večer stalo?

Domácí v závěru poločasu zaútočili, jeden z hostujících obránců Marc-Oliver Kempf centr Daniela Brosinského srazil rukou, ale hlavní sudí si toho nevšiml. Vzápětí poločas ukončil.

Hráči se odebrali ze hřiště do kabin s tím, že první část hry skončila 0:0. Hlavní Winkmann však v tu chvíli uslyšel doporučení od videorozhodčí Bibiany Steinhausové, že hosté hráli rukou a měl by nařídit penaltu.

Šel se u hřiště podívat na monitor a z dostupného záběru usoudil, že v pokutovém území opravdu došlo k přestupku. A nařídil penaltu. Jelikož ještě nenavázal hru čili nezahájil druhý poločas, mohl svůj verdikt opravit.

Hostující trenér Christian Streich sice odmítl poslat hráče zpátky na trávník, ale rozhodčí mu situaci vysvětlil. Hráči se vrátili a Pablo de Blasis skóroval. V 79. minutě pak přidal druhý gól.

Videorozhodčí v duelu juniorské ligy Sparta - Slavia
Rozhodčí Clement Turpin z Francie při duelu Peru vs Nový Zéland.

Všechno správná rozhodnutí, všechno podle pravidel.

„Ukončení poločasu je přerušení hry jako každé jiné písknutí. Takže technicky je v pořádku nařídit takovou penaltu. Pouze pokud by se však začalo zase hrát, nemohl by být pokutový kop nařízen,“ citovala agentura DPA prohlášení komise rozhodčích.

„Mysleli jsme, že když se pískne poločas, tak první půle skončila. Ale zjevně to neplatí a s těžkými srdci to musíme přijmout,“ řekl sportovní ředitel Freiburgu Jochen Saier v rozhovoru pro Eurosport. „Je to zvláštní,“ přidal hostující brankář Alexander Schwolow.

„Už jsem byl také v kabině, ale myslím, že to bylo správné rozhodnutí, byť načasování vyšlo nešťastně,“ uvedl domácí trenér Sandro Schwarz.

„Gól do šatny“ tak od pondělního večera v Mohuči získá zcela nový význam...