Bizár před MS. Brankář Tuniska se nechal ošetřit, aby se spoluhráči mohli po ramadánu najíst

16:30
Fotbalisté Tuniska podle všeho našli nezvyklý způsob, jak se vypořádat s následky půstu, který drží v rámci ramadánu. Brankář Muizz Hasan si ve dvou posledních přípravných zápasech vždy vyžádal ošetření v době, kdy už muslimové mohou jíst a pít, takže spoluhráči se s klidným svědomím mohli jít občerstvit.

Tunisan Fakhredine Ben Youssef si kryje míš před Portugalcem Jose Fontem. foto: ČTK/AP

Brazílie se obávala, že nebude hrát na MS. Neymar se však vrátil ve velkém stylu

Muslimové totiž během ramadánu můžou jíst a pít až po západu slunce, a jak poukázala řada médií, právě na tento okamžik Hasan načasoval obě ošetření.

V utkání s Portugalskem byl v péči lékařů v 58. minutě a o pár dní později v zápase s Tureckem tak učinil v 49. minutě. V obou případech se jeho spoluhráči houfně vydali k lavičce, aby se napili a dali si datle.

Brazilec Neymar (ve žlutém) kličkuje mezi Sime Vršaljkem (vlevo) Mateo...
Český brankář Tomáš Koubek právě dostává druhý gól při přípravném zápase české...

Oba zápasy skončily 2:2, generálka na šampionát čeká Tunisko v sobotu proti Španělsku. Na mistrovství, které se už bude hrát po skončení ramadánu, se výběr trenéra Nabíla Maalúla postupně utká s Anglií, Belgií a Panamou.