Bílý balet na hraně vyřazení z Ligy mistrů. Dohánět ale v play off neumí

12:00
MADRID/PRAHA - Real Madrid bude dnes odvracet vyřazení z Ligy mistrů. Před týdnem ve Wolfsburgu prohrál 0:2, ale v odvetě chystá nápravu. Do semifinále může postoupit pošesté za sebou.

Cristiano Ronaldo se v prvním zápase neprosadil foto: ČTK

Když trenér Zinedine Zidane přišel v pondělí odpoledne na tiskovou konferenci, novináři mu připomněli čtvrtfinále zroku 2002. Tehdy v Realu Madrid působil ještě coby hráč. „No jasně, to si pamatuju. Vždyť jsme vyhráli,“ usmál se.

Barca podruhé v řadě prohrála. Atlético už ztrácí jen tři body, Real o bod víc

Real Madrid před čtrnácti lety prohrál na hřišti Bayernu Mnichov 1:2, ale v domácí odvetě zvítězil 2:0 a postoupil do semifinále. Nakonec celý ročník Ligy mistrů ovládl.

Jak by se Zidanovým svěřencům podobný výsledek hodil vúterý večer! V souboji proti Wolfsburgu by znamenal prodloužení, protože madridský tým před týdnem v Německu překvapivě prohrál 0:2.

Real Madrid byl pětkrát za sebou alespoň v semifinále. Teď mu však hrozí, že ho vyřadí outsider, který hraje ve vyřazovací fázi Ligy mistrů poprvé v historii. „Kdepak, nic takového si nepřipouštíme. Samozřejmě jsme si nepředstavovali, že v Německu prohrajeme dva nula, ale pořád máme ještě jeden zápas. Měli jsme špatný den, který chceme napravit,“ prohlásil obránce Dani Carvajal.

Ale že to bude šichta!

Z posledních osmi zápasů sedm výher

Real Madrid potřebuje vyhrát alespoň o tři góly. V případě vítězství 2:0 bude následovat prodloužení. Ostatní výsledky pošlou mezi čtyři nejlepší Wolfsburg.

Mimochodem, madridský velkoklub naposledy dokázal otočit nepříznivý vývoj dvojzápasu právě ve zmíněném roce 2002. Od té doby se mu to osmkrát nepovedlo. „Real Madrid se nikdy nevzdal a neudělá to ani tentokrát. Za každé situace chceme postoupit dál. Nejsme klub s nejvíce trofejemi z Ligy mistrů jen tak pro nic za nic,“ poznamenal Zidane.

Jeho svěřencům se přitom v poslední době daří. Z posledních osmi zápasů jich sedm vyhráli – včetně nedávného El Clásika proti Barceloně (2:1), které je udrželo v boji o španělský titul.

Jen zápas ve Wolfsburgu jim nevyšel... Nečekaný výsledek během úvodních pětadvaceti minut zařídili Ricardo Rodríguez a Maximilian Arnold.

Marcelo
Wolfsburg - Real Madrid

Před týdnem Real Madrid zareagovat nezvládl, ale doma to sebevědomě plánuje. Hraje pro něj istatistika. V tomto ročníku Ligy mistrů vyhrál na svém stadionu všechny čtyři zápasy, ve kterých dal dohromady patnáct gólů a ani jednou neinkasoval. „Úterní noc pro nás bude magická. S podporou fanoušků se do dalšího kola dostaneme,“ nepřipustil si vyřazení ani Cristiano Ronaldo.

A dodal: „Hala Madrid!“ To je v překladu „Sláva Madridu!“. Bude to proti Wolfsburgu platit?

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...