Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Bílí Tygři opět vyhráli a vedou tabulku už o pět bodů

20:45
LIBEREC - Hokejisté Liberce dál válí. Vyhráli čtrnáctý z posledních 15 extraligových zápasů, když v předehrávce 26. kola porazili na svém ledě Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 64. minutě obránce Ondřej Vitásek. Bílí Tygři tak vedou tabulky už s pětibodovým náskokem před Třincem.

Hokejisté Liberce si poradili i s Mladou Boleslaví. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec je opět v čele extraligy. Kometa prohrála na Spartě

Obhájce titulu zdolal svého dnešního soka pod Ještědem podvanácté za sebou.

Ve 12. minutě předvedl skvělou akci Hyka a poslal hosty do vedení. Reprezentační forvard si vzal puk před vlastním brankovištěm, vcelku nerušeně dojel až na kruh pro vhazování po Willově levici a prostřelil domácího gólmana ranou na vyrážečku.

Z vedení se však se spoluhráči radoval jen 41 vteřin hrací doby: Pyrochta přesně našel najíždějícího Bartoviče a ten sám proti Lukášovi vyrovnal rychlým blafákem do bekhendu. Lakatoš pak rozvlnil jen boční síť.

Liberec v prodloužení navázal na svou herní převahu a nakonec se dočkal i prodloužení vítězné série proti Mladé Boleslavi před svými fanoušky, jež trvá už od listopadu 2010. S přehledem rozhodl v 64. minutě Vitásek.

Výsledek 26. kola

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Pyrochta, Derner), 64. Vitásek (Radivojevič) - 12. Hyka (Štich).