Bilbao v generálce na Spartu padlo. Barcelona dál válí

0:14
MADRID - Fotbalistům Athletiku Bilbao se nepovedla generálka na čtvrteční zápas Evropské ligy se Spartou Praha. V šestém kole španělské ligy prohráli v baskickém derby na hřišti San Sebastianu 0:2.

Jesus Gamez (vpravo) z Malagy a Ibai Gomez z klubu Athletic Bilbao's foto: Reuters

Blízko první bodové ztrátě v sezoně byla Barcelona, která v Seville prohrávala už 0:2. Jenže zásluhou dvou gólů Césca Fábregase a vítězné trefy Davida Villy zápas v závěru otočila na konečných 3:2. Barcelona využila přesilovou hru po vyloučení domácího Garyho Medela ze 72. minuty.

Bilbao proti San Sebastianu nezvládlo především druhý poločas. Domácí nejprve poslal do vedení po hodiny hry Francouz Griezmann. Deset minut poté zahrál rukou v pokutovém území hostující obránce Amorebieta a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. Penaltu proměnil krátce po svém příchodu z lavičky Mexičan Vela.

V neúplné tabulce šestnácté Bilbao, které čeká na výhru čtyři soutěžní zápasy, se představí na Letné proti Spartě ve čtvrtek od 19 hodin.