Bídné jaro v podání Sparty pokračuje, neporazila ani Zlín. Plzeň si upevnila druhou příčku

Utkání 23. kola první fotbalové ligy:FK Jablonec - Viktoria Plzeň foto: ČTK

Jablonec - Fotbalisté Sparty ve 23. kole doma v oslabení remizovali 2:2 se Zlínem a ani na třetí pokus v jarní části první ligy nevyhráli. Uspěla naopak Plzeň, která na těžkém terénu v Jablonci zvítězila 2:1 a na druhém místě tabulky severočeskému soupeři odskočila na rozdíl osmi bodů.
  16:41aktualizováno  19:20

V Teplicích se hrát nebude. Rozhodčí zápas s Libercem odložil kvůli podmáčenému a zničenému hřišti

Sparta do domácí premiéry nového trenéra Václava Kotala, který tým vedl poprvé v minulém kole při prohře v Olomouci, nevstoupila dobře. Už ve 28. minutě dostal červenou kartu stoper Georgers Mandjeck a Zlín měl dlouhou přesilovku.

Radost hráčů Plzně z gólu.
Vlevo Jakub Jugas z Jablonce, vpravo Jean-David Beauguel z Plzně.

Hosté ji využili dvakrát, ale pokaždé pouze dotahovali. Na úvodní gól Davida Moberga Karlssona z 53. minuty odpověděl Tomáš Poznar, a když už to vypadalo, že Libor Kozák dvě minuty před koncem zařídil domácím vytoužené vítězství, srovnal jen o pár okamžiků později Róbert Matejov.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 23. kolo:

Jablonec - Plzeň 1:2 (0:2),
Opava - Olomouc 2:1 (2:0),
Příbram - Mladá Boleslav 0:0,
Teplice - Liberec odloženo,
Sparta - Zlín 2:2 (0:0)

Plzeň v Jablonci vykročila za vítězstvím v prvním poločase, ve kterém se prosadili Aleš Čermák a Jean-David Beauguel. Severočeši se po přestávce zvedli, ale dokázali pouze snížit a Viktoria tak vyhrála i i třetí jarní zápas pod vedením slovenského trenéra Adriána Guľy. Pojistila si druhé místo v tabulce, od třetího Jablonce ji dělí osm bodů.

Opava díky výhře 2:1 nad Olomoucí uspěla po čtyřech porážkách za sebou a v tabulce si vytvořila tříbodový náskok na Příbram na poslední šestnácté příčce. Středočeši sice díky bezbrankové remíze s Mladou Boleslaví po šesti kolech bodovali, ale na výhru čekají už 16 kol. Zápas Teplic s Libercem byl kvůli podmáčenému trávníku přeložen na 11. března.