Biatlonistky opět září. V první štafetě sezony vydřely bronz

12:14aktualizováno  16:37
HOCHFILZEN - Povedená střelba + rychlý běh = špičkový výsledek. Kvarteto biatlonistek Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková obsadilo ve štafetě Světového poháru v Hochfilzenu třetí místo. Jen Němky a Bělorusky byly rychlejší.

Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Jitka Landová a Eva Puskarčíková pózují pro fotografy. foto: ČTK

Na olympiádě v Soči skončily Češky v tomto složení čtvrté, tentokrát už mávaly z pódia. „Odvedly skvělou práci,“ chválil biatlonistky jejich trenér Zdeněk Vítek.

Od začátku se reprezentantky držely v popředí, devětkrát dobíjely, nemusely však ani jednou na trestné kolo. Snad jediným zádrhelem v parádním závodě byl hned na prvním úseku kontakt Puskarčíkové se soupeřkou, po kterém 23letá závodnice ztratila hůlku a musela zastavovat.

Gabriela Soukalová během štafety 4x6km.

Až do poslední střelecké položky se český tým držel na třetím místě, ovšem do té doby vedoucí Rusko ve finále zkolabovalo, Glazirinové nestačily ani tři náhradní náboje a musela na 150metrový trestný okruh.

ČTĚTE VÍCE

Tehdy se Vítková navzdory jednomu dobíjení dostala o příčku výš, ovšem to už jí na záda dýchala Běloruska Darja Domračevová, jedna z nejrychlejších pohárových běžkyň.

Teprve v posledním kopci se Běloruska prodrala před Vítkovou a tak obě projely i cílem, kde už půl minuty svůj triumf oslavovaly Němky. „Opravdu kolektivní výkon, pěkné, povedené. Musím pochválit všechny,“ dodal Vítek v televizním rozhovoru.

VÝSLEDKY SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Německo (Kummerová, Hildebrandová, Hinzová, Preussová) 1:11:40,4 (0 tr. okruhů + dobíjení), 2. Bělorusko (Skardinová, Dubarezavová, Pisarevová, Domračevová) -21,1 (0+10), 3. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) -22,2 (0+9), 4. Itálie -39,9 (1+4), 5. Norsko -46,3 (1+12), 6. Polsko -47,4 (0+8).

14:30 štafeta 4x7,5 km muži.