Bezzubý Jágr: Přece je Halloween!

9:43
PRAHA/NEW YORK - Na podobné příběhy Američané slyší. Jedním zajímavým je v zápase proti Tampě uchvátil útočník Rangers Jaromír Jágr. V první třetině se mu rozbila brusle, ve druhé rukavice, a k tomu ještě přišel o část chrupu.

Jaromír Jágr se raduje ze vstřeleného gólu foto: ČTK

Ve 26. minutě ho zasáhl puk do úst, takže vzápětí se led i Jágrova tvář zbarvily do ruda a český útočník v předklonu dobruslil na střídačku. Bez tří zubů. Během ošetřování útočník Tampy Lecavalier z trestného střílení srovnal skóre a domácím na okamžik sebral sebedůvěru a dech.

Jenže Jágr se po chvíli mezi mantinely vrátil a znovu sepustil do nesmlouvavé vzrušující vřavy. Tak bojuje správný kapitán, libovalo si přes osmnáct tisíc fandů v Madison Square Garden a hráči s číslem 68 zase jednou aplaudovalo. A bezzubý Jágr se jim odvděčil. Devět minut před koncem při přesilovce se trefil téměř od modré čáry na 2:1. Vítr mezi dásněmi mu zjevně svědčil, neboť o tři minuty později objel soupeřovu branku a vymyslel třetí gól, pod nějž se podepsal Shanahan.

„Jaromír je náš lídr, co předvedl po zásahu pukem, je prostě úžasné,“ nechal se slyšet spoluhráč Gomez. Na ledě Jágr odbruslil během utkání úctyhodných 24:21 minut, v závěru duelu prakticky neslezl z ledu a po právu byl vyhlášen první hvězdou zápasu. „Jaromír po zápase nevypadal moc dobře, teď aby jedl jen polévku,“ mluvil napůl vážně a napůl nevážně brankář Rangers Henrik Lundqvist, jenž byl vyhlášen hráčem číslo 2 v zápase.

„Ani Jágr ze zranění nedělal vědu a hýřil dobrou náladou. „Zničená brusle v první třetině, rozbitá rukavice a vyražené zuby ve druhé. Skvělý večer,“ smál se vůdce týmu, jemuž se podařilo vstřelit ve dvou zápasech po sobě gól. „Hlavně že jsme ale vyhráli. Vždycky přece říkám, pokud chcete dosáhnout něčeho velkého, musíte nejdřív trpět,“ dodal. Jágr zůstal relativně v klidu určitě i proto, že s trably se zuby má bohaté zkušenosti. Po kluzištích už jich poztrácel devět.