Bezzubá Plzeň nestačila na 'klokany'. Sparta se může opět přiblížit

20:08aktualizováno  20:40
PRAHA - Nadvláda se otřásá v základech. Plzeňští fotbalisté podruhé v sezoně prohráli, když v 17. kole nejvyšší domácí soutěže podehli 1:0 v Edenu bojovně naladěným hráčům Bohemians 1905. Pokud v neděli porazí Sparta na domácím hřišti České Budějovice, přezimují obhájci titulu za západočeským lídrem s přijatelným čtyřbodovým odstupem.

Bohemians 1905 - Plzeň (radost domácích). foto: ČTK

Ještě před měsícem se pyšnili fotbalisté Plzně dvanáctibodovým náskokem v čele soutěže a ligovou neporazitelností. Jenže dvě porážky v pěti kolech, navíc jedna remíza Západočechy srazila z výšin. Pokud půjde vše podle plánovaného scénáře, po nedělních duelech bude Plzni dýchat na záda obhájce titulu - Sparta. Ztrácela by v tom případě už jen čtyři body.

A při síle Letenských v jarních dostizích o mistrovský vavřín se Vrbovým svěřencům nebude ukládat k zimnímu spánku s příjemnými myšlenkami.

Minimálně v prvním poločase duelu v Edenu vše nasvědčovalo tomu, že někteří plzeňští borci se už k zimnímu spánku uložili. Domácí na lídra ligy vlétli jako vyhladovělý buldok na šťavnatý biftek. Již po deseti vteřinách zahrozil útočník Škoda, ale udeřilo až v minutě čtvrté. A skauti Salcburku či Leverkusenu si mohli do notýsků zapsat: přetažený centr šikuly Štohanzla, efektní zpracování Trubily a efektivní zakončení téhož hráče - 1:0.

Bohemians 1905 - Plzeň.

Hosté se z úderu oklepali, s důraznou hrou soupeře, který "forčekoval" již vysoko na soupeřově polovině si ale nevěděli rady. A pokud ano, Rezka a po něm Horvátha vychytal Sňozík. Plzeňští a spol. se nakonec dočkali gólu, když se hlavou prosadil Brezinský, jenže sudí pro údajný ofsajd gól chybně neuznal. "Situaci komentovat nechci. Měli jsem tam další šance, které jsem mohli proměnit a nemuseli bychom se ohlížet na sudího," nehledal po duelu výmluvy kouč Plzně Pavel Vrba.

Měl pravdu, hosté tlačili i ve druhém poločase, ale dlouho se nedokázali dostat do zakončení. Naopak "klokani" hrozili z brejků. Do největší šance se dostal v 79. minutě Petržela, ale sám před gólmanem totálně selhal.

Bohemians 1905 - Plzeň (fanoušci hostí).

Na závěrečný tlak se již hosté nezmohli a tak hráči Bohemians s hrstkou věrných mohli slavit. A v Edenu to chvíli vypadalo, jako kdyby domácí vybojovali titul. Obrovská radost hráčů, vlajky nad hlavami fanoušků a bengálské ohně na tribunách. "Kluci to odmakali naplno. Chvílemi jsme měli i štěstí, ale nakonec jsme to zvládli a vyhráli nad nejlepším týmem ligy," zářil po zápase štěstím kouč Bohemky Pavel Hoftych.

Vršovický tým vyhrál potřetí v řadě a se ziskem 22 bodů se vyhoupnul na sedmé místo tabulky, Plzeňští zůstali první. Pokud ale Sparta doma porazí Jihočechy, kteří jsou venku nejslabší v lize, mohou Plzeňští pomalu začít zpytovat svědomí...

17. kolo první fotbalové ligy

Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 4. Trubila.
Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Peřina. ŽK: Štohanzl, Cseh, Ibragimov - Kolář, Rajtoral. Diváci: 3578.

Bohemians: Sňozík - Cseh (46. Bartek), Nikl, Lukáš, Jindřišek - Štohanzl, Držík, Kaufman, Trubila - Škoda, Ibragimov (82. Cissé). Trenér: Hoftych.

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Brezinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (73. Ďuriš), Rada, Horváth, Jiráček (54. Bakoš) - Rezek (82. Milič). Trenér: Vrba.