Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bez branek. Rosického Arsenal Čechovu formu neprověřil

Petr Čech

23:03
LONDÝN - Žádný gól, málo střel i šancí. Souboj o čelo anglické Premier League nenadchl, dosud vedoucí Arsenal v dohrávce 17. kola remizoval s Chelsea 0:0. Hostující brankář Petr Čech byl téměř bez práce, za domácí hrál celý zápas Tomáš Rosický.

Petr Čech a Tomáš Rosický. foto: Reuters

Arsenal před svátky ztratil první příčku, kterou držel od poloviny září. Sesadil ho Liverpool, byť je ve vedení jen o skóre.

Arsenal potřetí za sebou nevyhrál a jeho nedávný pětibodový náskok je pryč. Po remíze s Evertonem 1:1 a porážce na Manchesteru City nedokázal porazit ani další elitní tým.

V první půli byla blízko gólu Chelsea, Lampard po jedné z mála povedených akcí trefil v první půli břevno. Po pasu Hazarda střílel z deseti metrů tvrdě, Szczesny neměl nárok, ale měl štěstí.

Arsenal si šance šetřil do závěru. V 79. minutě akci rozběhl Rosický, Ramsey dal Giroudovi, který byl sám před Čechem. Ale z levé strany pálil vedle. Pět minut před koncem Rosický narazil Gibbsovi, na přízemní centr naběhl Giroud, střílel ve skluzu, Čech mu padl pod nohy a pomohl míč nad břevno. Po rohu hlavičkoval Vermaelen, Azpilicueta vykopl u tyče z brankové čáry.