Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Berdychovi se daří. V Montpellieru je v semifinále

18:00
MONTPELLIER - Tenista Tomáš Berdych si na turnaji v Montpellieru zahraje semifinále. V dnešním čtvrtfinálovém duelu porazil domácího Francouze Nicolase Mahuta 6:3 a 6:4. Do semifinále se Berdych probojoval na čtvrtém z posledních sedmi turnajů, na kterých startoval.

Český tenista Tomáš Berdych na Australian Open foto: ČTK

Jeho dalším soupeřem bude vítěz utkání mezi Francouzem Richardem Gasquetem a Němcem Phillippem Kohlschreiberem.

VÍCE ZE SVĚTA TENISU

Český tenista je v Montpellieru nasazen jako jednička a zatím roli favorita potvrzuje. Po snadné výhře nad Florentem Serrou si dnes porazil bez potíží s dalším domácím hráčem Mahutem. Těžil zejména ze svého podání, při kterém v prvním setu nedovolil soupeři ani jeden brejkbol, naopak sám jeden ze dvou brejků využil a vyhrál 6:3.

Ve druhém setu začal špatně a hned o první servis přišel. Rychle si ho však vzal zpět a další brejkbol už soupeři nenabídl. Svou dominanci na servisu potvrdil v posledním gamu, který vyhrál čistou hrou a zápas zakončil esem.

Celkem při vydařeném prvním servisu vyhrál 31 ze 33 výměn. Mahuta porazil i ve třetím vzájemném utkání.