17. června 2007 16:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych získal první titul na trávě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych | foto: ČTK

HALLE Jednadvacetiletý český tenista Tomáš Berdych vybojoval třetí turnajový titul na okruhu ATP a první na travnatém povrchu. V německém Halle porazil ve finále Marcose Baghdatise 7:5 a 6:4. Za trofejí dokráčel bez ztráty jediného setu.

Berdycha loni těsně pod vrcholem na podniku Gerry Weber Open v Halle zastavila světová jednička Roger Federer. Při jeho letošní neúčasti český hráč ve skrytu duše pomýšlel na prvenství a od Baghdatise se o něj nenechal obrat. O čtvrt roku staršího soupeře, semifinalistu loňského Wimbledonu, zdolal ve dvou setech a pokazil mu dnešní 22. narozeniny.

"Je to fantastické, skvělý pocit. Loni jsem ceremoniálu přihlížel jen jako divák, teď je to úplně něco jiného," řekl Berdych německé televizi ZDF.

V úvodní sadě si oba tenisté až do desátého gamu drželi svá podání, ale následně musel Berdych odvracet dva setboly. "Nebyla to příjemná situace," konstatoval momentálně nejlepší český tenista. Podařilo se mu nicméně srovnat stav a naopak sám soupeři servis prolomil. Brejk potvrdil na 7:5 a za 43 minut byl na polovině cesty za kýženým titulem.

V druhé sadě se rychle ujal vedení 2:0 a za stavu 5:4 podával na vítězství. Baghdatisovi ještě svitla šance, ale brejkbol nevyužil a po forhendu do sítě vyletěly Berdychovi triumfálně ruce nad hlavu. Finále trvalo hodinu a 20 minut, na zaplněných tribunách českému hráči aplaudovalo 12.000 diváků.

Lidovky.cz, ČTK