Berdych v prvním utkání na trávě porazil v Londýně De Bakkera

15:41aktualizováno  17:34
LONDÝN - Tenista Tomáš Berdych vstoupil do sezony na trávě výhrou. Ve druhém kole turnaje v londýnském Queen's Clubu, kam se vrátil po osmi letech, dnes porazil Nizozemce Thiema de Bakkera 6:1 a 6:4. Připsal si tak 30. výhru v sezoně při 11 porážkách. Druhý nasazený hráč zůstal v soutěži dvouhry jediným Čechem, protože Lukáši Rosolovi druhé kolo nevyšlo. Německému tenistovi Benjaminu Beckerovi podlehl 6:7 a 5:7.

Tomáš Berdych v Monte Carlu. foto: Reuters

Zápas na centrkurtu trval hodinu a minutu. "Nikdy jsem na tomhle unikátním kurtu nehrál. Přitom na světě není moc míst, kde jsem ještě nehrál, a proto jsem rád, že jsem tu vyhrál," řekl Berdych divákům.

Turnaj je pro českého tenistu možností se rozehrát před Wimbledonem. "Chci si krok za krokem vybudovat větší sebevědomí. Chci se na trávě zlepšovat a hrát tady co nejvíc zápasů. To je cíl tohoto týdne," uvedl šestý hráč světa. Jeho dalším soupeřem bude Slovinec Grega Žemlja.

Druhý nasazený Berdych začal proti De Bakkerovi ve velkém stylu. Nejistému soupeři povolil v prvním setu jen třináct výměn a za 21 minut vyhrál první set 6:1. Pak zápas přerušil déšť a po pauze byl druhý set mnohem vyrovnanější. Český hráč ale odvrátil všech šest brejkbolů, sám využil jediný, který si vypracoval, a radoval se z postupu.

Pokud Berdych postoupí do finále, v kterém by se mohl střetnout s domácím Andym Murraym, hrál by v neděli hned dvakrát. Na stejný den je plánována i exhibice, v které bude hrát čtyřhru s Ivanem Lendlem proti Murraymu a Timu Henmanovi.