Berdych udolal Shapovalova a v Queen’s Clubu je ve čtvrtfinále

20:51aktualizováno  21:14
LONDÝN/PRAHA - Tomáš Berdych zvládl na turnaji v Londýně nečekaně vyrovnaný duel s Denisem Shapovalovem z Kanady a po výhře 7:6, 6:7, 7:5 postoupil v Queen’s Clubu do čtvrtfinále. Sedmý nasazený Čech bojoval s hráčem z konce druhé stovky žebříčku dvě a čtvrt hodiny.

Tomáš Berdych se raduje z postupu do čtvrtfinále turnaje v Queen’s Clubu. foto: Reuters

Tenisový turnaj mužů v Londýně

Dvouhra - 2. kolo: Berdych (7) - Shapovalov (Kan.) 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 7:5, Dimitrov (6-Bulh.) - Benneteau (Fr.) 4:6, 6:3, 6:4.

Oba soupeři si v zápase dlouho drželi podání, přestože jednatřicetiletý Berdych čelil v úvodním setu dvěma brejkbolům. Osmnáctiletý Kanaďan, který si v Londýně zajistil start v hlavní soutěži v kvalifikaci, ale žádnou z šancí neproměnil a úvodní dvě sady tak rozhodoval tie-break. První vyhrál 7:4 Berdych, druhý stejným poměrem Shapovalov.

Do zkrácené hry mířil i třetí set, v němž si oba hráči s přehledem drželi vlastní servis. Ve dvanácté hře ale Kanaďan poprvé nabídl Berdychovi šanci na brejk a český reprezentant ji využil.

Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu mezi Felicianem Lópezem ze Španělska a Francouzem Jeremym Chardym.

Tomáš Berdych se raduje z vítězství nad Kanaďanem Denisem Shapovalovem.
Denis Shapovalov v zápase s Tomášem Berdychem.