Berdych smetl v prvním zápase Davis Cupu belgickou jedničku

Davis Cup

15:38
BREE - Český tým vstoupil do prvního kola Davis Cupu díky Tomáši Berdychovi suverénně. Česká dvojka vyprovodila Belgičana Rochuse 3:0 na sety. O druhý bod bude bojovat Štěpánek.

Tomáš Berdych v Davis Cupu. foto: ČTK

Čeští tenisté vstupují do duelu jako favorité a Berdych tuto roli potvrdil. Hned od počátku soupeře jasně přehrával a neměl problém prolomit soupeřovo podání. Svou dominanci jasně předvedl ve druhém setu, kdy dal domácímu hráči neoblíbeného kanára.

Jediný míček, o který se během celého zápasu bojovalo, byl paradoxně až ten poslední. Český borec si při vlastním podání za stavu 40:40 musel připravit 6 mečbolů, než konečně zápas uzavřel.

"Klíčové bylo zvládnout druhou sadu, potom už jsem šel do třetího setu bez nervů," zhodnotil utkání český tenista. Vyjádřil se i k nedisciplinovaným fanouškům, kterých se sice sešlo v belgickém Bree málo, ale o to víc vyrušovali hráče z koncentrace. "Myslím, že to rozhodilo spíš Rochuse, mě se dařilo a byl jsem v pohodě," usmíval se Berdych.

Ve druhém zápase vyzve Radek Štěpánek Xaviera Malisse.