Berdych Francouze Mannarina v Mexiku porazil. Vybojoval si tím semifinále

7:52
LOS CABOS - Tenista Tomáš Berdych otočil ve čtvrtfinále turnaje v Los Cabos duel s Francouzem Adrianem Mannarinem, po více než dvouhodinové bitvě zvítězil 4:6, 6:3, 6:4 a postoupil v Mexiku do semifinále. Dalším soupeřem prvního nasazeného Čecha bude Thanasi Kokkinakis z Austrálie.

Tomáš Berdych. foto: ČTK/AP

Jednatřicetiletý Berdych se dostal v utkání se sedmým nasazeným Mannarinem do potíží hned v úvodním gamu, v němž přišel o servis a tím i o první set. Ve druhé sadě sice dokázal srovnat, další problémy ale přišly v rozhodujícím setu, v němž prohrával už 1:4. Dokázal ale znovu zabojovat a Francouze i v pátém vzájemném utkání porazil.

„Byl to dobrý test, protože on hrál vážně dobře a já musel bojovat o každý bod. Takovéto zápasy člověk ocení víc než ty snadno vyhrané,“ řekl po utkání Berdych, jenž v Mexiku startuje poprvé v kariéře. „Musel jsem zůstat trpělivý a věřit si,“ dodal.

S Kokkinakisem se Berdych, jenž by v Los Cabos chtěl zaútočit na první titul v sezoně, ještě nikdy neutkal. Jednadvacetiletý Australan, jenž se teprve v květnu vrátil po osmnáctiměsíční pauze zaviněné sérií zranění, figuruje momentálně v žebříčku až v polovině páté stovky.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...