Berdych Francouze Mannarina v Mexiku porazil. Vybojoval si tím semifinále

7:52
LOS CABOS - Tenista Tomáš Berdych otočil ve čtvrtfinále turnaje v Los Cabos duel s Francouzem Adrianem Mannarinem, po více než dvouhodinové bitvě zvítězil 4:6, 6:3, 6:4 a postoupil v Mexiku do semifinále. Dalším soupeřem prvního nasazeného Čecha bude Thanasi Kokkinakis z Austrálie.

Tomáš Berdych. foto: ČTK/AP

Jednatřicetiletý Berdych se dostal v utkání se sedmým nasazeným Mannarinem do potíží hned v úvodním gamu, v němž přišel o servis a tím i o první set. Ve druhé sadě sice dokázal srovnat, další problémy ale přišly v rozhodujícím setu, v němž prohrával už 1:4. Dokázal ale znovu zabojovat a Francouze i v pátém vzájemném utkání porazil.

„Byl to dobrý test, protože on hrál vážně dobře a já musel bojovat o každý bod. Takovéto zápasy člověk ocení víc než ty snadno vyhrané,“ řekl po utkání Berdych, jenž v Mexiku startuje poprvé v kariéře. „Musel jsem zůstat trpělivý a věřit si,“ dodal.

S Kokkinakisem se Berdych, jenž by v Los Cabos chtěl zaútočit na první titul v sezoně, ještě nikdy neutkal. Jednadvacetiletý Australan, jenž se teprve v květnu vrátil po osmnáctiměsíční pauze zaviněné sérií zranění, figuruje momentálně v žebříčku až v polovině páté stovky.