14. ledna 2011 8:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych se Štěpánkem začnou cestu za australskou slávou proti outsiderům

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Davis Cup: Srbsko - Česko (zleva: Radek Štěpánek, Tomáš Berdych) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Davis Cup: Srbsko - Česko (zleva: Radek Štěpánek, Tomáš Berdych) | foto: ČTK

MELBOURNE Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek začnou první grandslamový turnaj sezony Australian Open proti hráči z kvalifikace. Nejtěžšího soupeře dnešní los v Melbourne Parku přisoudil Janu Hájkovi, který se v prvním kole střetne s osmým nasazeným Andy Roddickem z USA.

Šestý nasazený Berdych by v osmifinále mohl narazit na neoblíbeného Nikolaje Davyděnka z Ruska a ve čtvrtfinále na třetího nasazeného Novaka Djokoviče ze Srbska. V případném semifinále by se rýsoval souboj s obhájcem titulu Rogerem Federerem ze Švýcarska, kterého na úvod čeká Slovák Lukáš Lacko.

Nejlepší česká hráčka Petra Kvitová, 25 nasazená a vítězka turnaje v Brisbane, má za soupeřku Australanku Sally Peersovou, hrající díky divoké kartě. Jednatřicátá nasazená Lucie Šafářová se utká s Číňankou Čang Šuaj a v případě postupu by mohla hrát proti Kláře Zakopalové, pokud ta zdolá Američanku Melanii Oudinovou.

V českém duelu prvního kola se utkají Sandra Záhlavová s Renatou Voráčovou. Lucie Hradecká vyzve Italku Albertu Briantovu a Zuzana Ondrášková domácí Jelenu Dokičovou. Barbora Záhlavová-Strýcová se pokusí přejít přes Aravane Rezaiovou z Francie, Andrea Hlaváčková přes Patricii Mayrovou-Achleitnerovou z Rakouska a Iveta Benešová má za soupeřku Španělku Anabel Medinaovou-Garriguesovou.

ČTK
  • 0Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!