Berdych otočil zápas ze stavu 1:2 na sety. Češi hrají po prvním dnu s Němci 1:1

Davis Cup

16:10aktualizováno  21:23
Čeští tenisté hrají po prvním dnu 1. kola Davis Cupu s Německem 1:1. Zasloužil se o to Tomáš Berdych, který sice za stavu 0:1 na zápasy prohrával s německou dvojkou Alexanderem Zverevem 1:2 na sety, nakonec však téměř pětisetovou bitvu zvládl a vyhrál po setech 7:6, 1:6, 6:4, 7:6 a 6:4. Úvodní dvouhra se také rozhodovala v pěti setech, Lukáš Rosol v ní podlehl německé jedničce Philippu Kohlschreiberovi po setech 6:3, 3:6, 4:6, 6:2 a 3:6.

Tomáš Berdych vyrovnal stav zápasu na 1:1. foto: ČTK

Konec tenisových maratonů. Davis Cup bude nuda, říká Štěpánek

Berdych proti osmnáctiletému talentovi Zverevovi dlouho tahal za kratší konec. Němec měl ve čtvrtém setu několik šancí zápas ukončit, česká jednička se však obdivuhodně zachránila v zápase.

V pátém setu pak za stavu 3:3 vzal Berdych Zverevovi servis a zápas o tři gemy později dopodával k výhře.

Online reportáž ze zápasu Zverev - Berdych si přečtěte ZDE

Rosol přitom nebyl daleko od překvapení. Za stavu 1:2 vyhrál s přehledem čtvrtý set a zdálo se, že na kurtu znovu přebírá iniciativu, kterou měl během vyhraného prvního setu.

Padesátý hráč světa však proti světové třicítce přišel v pátém setu za stavu 3:3 o svůj servis a německý tenista dovedl duel zkušeně až k vítěznému konci.

Přiblížit se postupu do čtvrtfinále Češi můžou v sobotní čtyřhře. Do té by měl od 13:00 nastoupit osvědčený pár Berdych, Radek Štěpánek. Němci by měli nastoupit ve složení Philipp Petzschner, Philipp Kohlschreiber.

Duel Německo - Česko sleduje i německá legenda Boris Becker.