Berdych nedohrál zápas s Roddickem

20:20
NEW YORK - Tenista Tomáš Berdych nedohrál dnešní osmifinálové utkání US Open proti domácímu Andymu Roddickovi a s newyorským grandslamem se jako poslední Čech ve dvouhrách rozloučil. Jednadvacetiletý hráč utkání vzdal za stavu 6:7 a 0:2 kvůli dýchacím problémům.

Zklamaný Tomáš Berdych foto: ČTK

Tenista Tomáš Berdych nedohrál dnešní osmifinálové utkání US Open proti domácímu Andymu Roddickovi a s newyorským grandslamem se jako poslední Čech ve dvouhrách rozloučil. Jednadvacetiletý hráč utkání vzdal za stavu 6:7 a 0:2 kvůli dýchacím problémům a ztrátě energie.

Devátý nasazený Berdych měl potíže už v prvním setu, několikrát svůj stav konzultoval s fyzioterapeutem, ale pokaždé byl schopen pokračovat. Proti vítězi US Open z roku 2003 měl v tie-breaku dokonce za stavu 6:5 setbol, ale Roddick třemi vyhranými míčky za sebou sadu nakonec získal.

Když šestý nasazený Američan prorazil Berdychovo podání v druhé hře následujícího setu a ujal se vedení 2:0, český hráč mu podal ruku u sítě, zápas vzdal a viditelně vyčerpaný usedl na židli.

"Necítil jsem se od začátku vůbec dobře, měl jsem problémy s dýcháním. Za klidového stavu to bylo docela dobré, ale jak se začalo hrát a člověk začal trochu běhat, byl jsem absolutně bez energie a bez síly," řekl Berdych po zápase Českému rozhlasu. "Motala se mi hlava, nebyl jsem schopen hrát výměnu. Byl to útlum, jako když vypojíte televizi ze zásuvky," našel příměr český tenista.

Že své třetí osmifinále US Open v kariéře nedohraje, tušil už od úvodu. "Hned jsem si říkal, co tam budu dělat, ale chtěl jsem to zkusit. Mohlo se stát cokoli," řekl s pokrčením ramen Berdych, jenž i přes problémy málem první set s Roddickem vyhrál. "Ale ten zápas je dlouhý a bylo nemyslitelné, abych odehrál tři sety. Jediná šance byla, kdyby ten zápas nemohl dokončit on," dodal rodák z Valašského Meziříčí.

Dnešní zdravotní problém přišel pro Berdycha hodně nečekaně. "Nikdy jsem nic takového nezažil," prohlásil tenista, jenž nemohl na kurtu počítat s příliš velkou pomocí od turnajového lékaře. "S tím nešlo pomoct. Oni nevědí, co mi je, a já sám také nevím, co je za problém. To ukáže až důkladné vyšetření. Doma mě pak čekají doktoři a odpočinek," uvedl tenista, na nějž bude za necelé tři týdny spoléhat daviscupový tým v utkání se Švýcarskem, které povede fenomenální Roger Federer.

Právě švýcarská světová jednička bude čtvrtfinálovým Roddickovým soupeřem, pokud porazí v osmifinále Feliciana Lopeze.