5. prosince 2009 21:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych: Nasbírali jsme zkušenosti a v příštím finále je prodáme

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 29Diskuse
Tomáš Berdych při podání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych při podání | foto: JOSEP LAGO AFP

BARCELONA Salátovou mísu letos Tomáš Berdych (24) nevyhraje, ale po prohraném finále Davis Cupu se Španělskem nepůsobil jako poražený. "Není důvod plakat v koutě. Byl to skvělý zážitek i zkušenost," říká český tenista, kterému v šatně podal ruku i španělský princ Felipe.

S Radkem Štěpánkem jste prohráli první čtyřhru po sérii pěti vyhraných a naděje na vítězství v Davisově poháru se rozplynula. Jak to, že jste v Barceloně nezvládli ani svou nejsilnější disciplínu?

V první řadě musím přiznat, že Španělé jsou doma moc silní. Nedali nám šanci a jasně dokázali, že si  zaslouží vyhrát salátovou mísu i podruhé v řadě. Co se deblu týče, všechno se rozhodlo v tiebreaku prvního setu. Verdasko s Lopézem ho vyhráli a dodali si sebejistotu. Pak už jsme neměli mnoho šancí zápas otočit.

Čtěte více

Považujete to za velké osobní zklamání?

Nemohli jsme přece počítat s tím, že ve Španělsku uspějeme. Věděli jsme, že každý uhraný bod by byl dobrý. Kdyby se ale v pátek některé věci vyvíjely jinak, mohlo se ještě hrát.

Nenastoupili jste kvůli tomu do čtyřhry rezignovaní?

Určitě jsme nebyli tak nadšení, jako kdyby byl stav po prvním dnu 1:1. Pořád jsme ale věřili a chtěli bojovat. Necítili jsme se poraženi. Každý zápas jsme tu od toho, abychom zvítězili. Jenže klobouk dolu  před skvělými výkony Španělů. Nemohli jsme nic udělat jinak, aby to vedlo k vítězství.

Takže nebudete smutnit?

Nemáme se absolutně za co stydět. Nechceme sedět v koutě a truchlit. Byla to naše první letošní prohra a jsme kvůli ní druzí na světě. Musíme si udržet dobrou náladu i do dalšího roku a na úspěchy navázat.


Přece jen je to smutné zakončení skvělé daviscupové sezony, kdy jste porazili Francii, Argentinu i Chorvatsko. Je nějaký zážitek, který vám letos utkvěl v paměti nejvíc?

Vzpomínek je spousta a dalo by se vypíchnout hodně zážitků. Nejvíc si ale zapamatuji tohle finále. Bylo výjimečné atmosférou i zkušenostmi, které jsme tu získal. Nic takového jsem ještě nezažil.

Myslíte, že do příštího finále budete moudřejší?

I když jsme prohráli, tak člověk si celou tu událost uchová v podvědomí a má to už zažité. Už vím, co všechno se může stát a jak se v těch chvílích zachovat.

Plánujete si zopakovat boj o salátovou mísu už za rok?

Náš slogan jasně říká, že tu mísu stejně vyhrajeme. Teď jsme posbírali zkušenosti a musíme je co nejrychleji prodat a navázat na to, co se nám letos podařilo.

Co jste říkal na atmosféru v hale Sant Jordi?

Bylo vidět, že tu lidi tenisu rozumí a díky tomu vytvářeli úžasnou kulisu. Když do konce deblu zbývaly poslední minuty a domácí diváci cítili, že mají už vyhráno, nemohli se udržet a chtěli skandovat. V tu chvíli jsme si s Radkem (Štěpánkem) říkali, že je ten kravál stejně krásnej.

Sledovali jsme on-line

Celý Davis cup jsme sledovali minutu po minutě - Čtěte zde

Byl jste spokojen i s počtem českých příznivců?

Víc jich už ani přijet nemohlo, nebyly další lístky. Jsem moc rád, že za nás následovali i do Barcelony. Doufám, že jsme je letos dostatečně pobláznili a budou nám fandit i dál.

  • 29Diskuse