Berdych na úvod sezony nezaváhal. Ve 2. kole v Dauhá ho čeká Veselý

20:30
DAUHÁ - Tomáš Berdych zvládl na turnaji v Dauhá soutěžní premiéru v nové sezoně a přes pomalejší rozjezd porazil v úvodním kole italského kvalifikanta Alessandra Giannessiho 7:6, 6:2. Třetí nasazený hráč se o postup do čtvrtfinále utká s krajanem Jiřím Veselým.

Tomáš Berdych vstoupil do sezony výhrou nad Italem Giannessim. foto: ČTK

Hradecká s Pavlásek porazili na Hopman Cupu domácí Australany

Jednatřicetiletý Berdych, jenž přípravu na sezonu završil před Silvestrem dvěma porážkami na exhibičním turnaji v Abú Zabí, se v úvodním setu přetahoval s hráčem z druhé stovky světového žebříčku téměř hodinu.

Tie-break pak ale získal hladce 7:1 a v druhé sadě už měl duel pod kontrolou.

S Veselým se Berdych na okruhu ATP utká potřetí. O šest let mladšího krajana zatím pokaždé porazil, oba loňské duely ale byly vyrovnané. Ve Wimbledonu slavila světová desítka postup až po pětisetové bitvě, v Šen-čenu vyhrál Berdych ve třech setech.

Andy Murray navázal v úvodu nové sezony na vítěznou sérii z loňského roku a v Dauhá oslavil v 1. kole 25. výhru v řadě. První hráč světového žebříčku porazil Francouze Jeremyho Chardyho 6:0, 7:6.

Tomáš Berdych na turnaji v Paříži
Tomáš Berdych se na turnaji v Šen-čenu užil vítěznou obhajobu.

Devětadvacetiletý Skot, jenž byl na Nový rok pasován na rytíře, zvládl úvodní set prvního soutěžního zápasu sezony ve velkém stylu. Chardymu povolil uhrál jen sedm fiftýnů a za 21 minut mu nadělil kanára.

Pak ale 69. hráč světového žebříku přidal a dokonce sebral Murraymu podání. Nakonec ale dvojnásobný wimbledonský a olympijský vítěz vyrovnanou druhou sadu v tie-breaku po hodině hry získal.