Berdych ani Šafářová na úvod nezaváhali

22:07
NEW YORK - Žádné velké komplikace nepřipustili v prvním kole grandslamového US Open nasazení čeští hráči - Tomáš Berdych a Lucie Šafářová. S turnajem se naopak loučí další česká tenistka Renata Voráčová.

Lucie Šafářová foto: AFP

Voráčová, která jako první z českých zástupců zasáhla do US Open, dnes podlehla v úvodním kole ve dvou setech Italce Saře Erraniové. Třiadvacetiletá česká hráčka tak zopakovala výsledek z předchozích tří letošních grandslamových turnajů, kde rovněž nevyhrála ani jeden zápas.

Úspěšně naopak zvládla vstup do turnaje Lucie Šafářová. Nasazená dvacítka dnes zdolala v prvním kole 6:3 a 6:2 sedmnáctiletou Australanku Jessiku Mooreovou, která hrála v soutěži na divokou kartu.

Stejně dobře si vedl také její přítel Tomáš Berdych, který zahájil US Open vítězstvím nad Francouzem Markem Gicquelem. Devátý nasazený hráč vyhrál 6:3, 7:6, 6:2 a v druhém kole nastoupí buď proti dalšímu francouzskému soupeři Julienu Benneteauovi, nebo Italovi Simonemu Bolellimu. Soupeřkou Lucie Šafářové v druhém kole se stala Němka Andrea Petkovicová.

Vstup do newyorského turnaje si zkomplikovala třetí nasazená Srbka Jelena Jankovičová. Loňská semifinalistka US Open po hladce vyhraném prvním setu vedla nad Slovenkou Jarmilou Gajdošovou v druhé sadě 5:3 a 40:0 při soupeřčině servisu, ale nakonec vybojovala postup až v tie-breaku. Ve zkrácené hře proměnila vítězka čtyř letošních turnajů teprve sedmý mečbol.

Snadnou výhrou začal mužskou soutěž Rus Nikolaj Davyděnko, který plní roli čtvrtého nasazeného hráče. Obhájce semifinálové účasti vyřadil nováčka na turnaji Američana Jesseho Levina za pouhých sto minut.