Belgičané nedali Irům šanci, za výhru 3:0 si připisují první body

15:00
BORDEAUX - Reparát se zdařil. Belgičané napravili úvodní selhání s Itálií, když si ve druhém střetu poradili s týmem Irska 3:0. Irové se soupeřem drželi krok do začátku druhého poločasu. V něm ale zaúřadovali červenočerní, za něž se dvakrát trefil Lukaku.

Belgičané napravili zaváhání z úvodního duelu s Itálií foto: Reuters

Belgičané odpověděli na kritiku, která se na jejich hlavy snesla po prohře s Itálií, tím nejlepším možným způsobem. Trenér Wilmots vyměnil tři hráče základní sestavy, hráči v červených dresech tahali za jeden provaz a zrodila se výhra 3:0.

Přitom první poločas - jak už je na Euru letos tradiční - skončil bez branek. Belgičané se sice jednou radovali, když v pětadvacáté minutě nadvakrát překonal gólmana Randolpha aktivní Carrasco, rozhodčí mu však gól správně neuznali pro ofsajd.

Jedinou šanci v úvodním dějství spálil kapitán Eden Hazard - obránce Meunier, který stejně jako Carrasco nenastoupil proti Itálii v základu, nacentroval do vápna na Lukakua, který se sice v souboji s obránci neprosadil, ale balon se odrazil proti noze Hazardovi. Ten však ranou z voleje přestřelil.

A druhý poločas? To už byl ze strany Belgie koncert. Krátce po přestávce zakončil rychlý protiútok technickým obstřelem levačkou útočník Lukaku. Pak hlavičkou zvýšil na 2:0 Witsel po krásné kombinační akci, gólovou asistenci si připsal aktivní pravý bek Meunier.

Belgičané napravili zaváhání z úvodního duelu s Itálií
Romelu Lukaku představoval v sobotním klání Belgie se Severním Irskem klíčového...

Třetí a poslední branku zápasu má na svědomí opět Lukaku, jenž tak napodobil svého kouče - právě Wilmots byl do nynějška posledním fotbalistou, kterému se v dresu Belgie podařilo na velkém turnaji vstřelit dva góly v zápase.

Zato Irové vůbec nenavázali na dobrý výkon se Švédskem a dokonce ani jednou nevypálili na Courtoisovu bránu.