Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Během zápasu Evropské ligy napadl při oslavě gólu strážníka, nyní je Santos vyšetřován skotskou policií

Michael Santos (na snímku vpravo) slaví branku do sítě Celticu. foto: Reuters

Glasgow - Útočník Michael Santos z FC Kodaň byl skotskou policií obviněn, že při oslavě gólu ve čtvrteční odvetě druhého kola Evropské ligy na stadionu Celticu Glasgow napadl policistu. Dánský celek vyhrál 3:1 a po domácí remíze 1:1 postoupil do osmifinále.
  15:38

K incidentu došlo poté, co se Kodaň dostala v 85. minutě do vedení 2:1. Šestadvacetiletý Santos strčil do policisty, který se snažil zabránit autorovi vedoucí branky Pepu Bielovi, aby se při slavení dostal příliš blízko k hostujícím fanouškům. Hosté poté dvě minuty před koncem přidali ještě branku zásluhou Dame N’Doyeho.

„Před sektorem fanoušků Kodaně došlo ke strkanici, po které byli na policii předvedeni jeden z našich pořadatelů i Michael Santos. Oba poté byli obviněni,“ uvedl dánský klub na svém webu. Oba muži poté odcestovali zpět do Kodaně s týmem, ale s vyšetřováním budou nadále spolupracovat.