Kolocová se Slukovou poprvé bojovaly o medaili, ale prohrály

13:05aktualizováno  20:41
BERLÍN - Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková si po premiérovém semifinále na Světovém okruhu v kariéře medaili z Berlína neodvezou. Na německém grandslamu prohrály dvě třísetové bitvy, nejprve v semifinále s Brazilkami Talitou a Taianou Limaovou a pak i zápas o bronz s Američankami Jennifer Fopmaovou s Brooke Sweatovou.

Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková foto: ČTK

Kolocová se Slukovou mohly pro český volejbal vybojovat první cenný kov po devíti letech, kdy patřily do světové špičky Soňa Nováková s Evou Ryšavou. V obou zápasech o medaile však vždy během hodinové bitvy vyhrály jen jeden set. Na písku v německé metropoli nicméně zaznamenaly nejlepší výsledek v sedmileté společné kariéře. "Oba zápasy jsme odehrály dobře, ale ne výborně. Náš výkon na medaili bohužel nestačil. Mrzí nás to, na druhou stranu jsme moc rády za naši první semifinálovou účast a věříme, že se bojů o medaile ještě v budoucnu zúčastníme," napsaly volejbalistky.

Markéta Sluková (vpravo) a Kristýna Kolocová

České olympioničky neměly dosud tak zářivou sezonu jako loni, jenže v Berlíně porazily řadu favorizovaných dvojic a statečně vzdorovaly i aktuálně nejlepším Talitě Antunesové a Taianě Limaové. Semifinále ale prohrály 22:20, 15:21 a 8:15, Brazilky nakonec slavily už šestý letošní titul. V duelu zklamaných dvojic o bronz narazily pětadvacetileté Češky podruhé na turnaji na Fopmaovou se Sweatovou, která se v poli překonávala. První sadu získaly Američanky, druhou Češky, byť do poloviny prohrávaly až o tři body.

Na medaili dál čekají i po 44. akci Světového okruhu

Vydařený obrat zakončila esem Kolocová, jež po vydařených akcích často ocenila spoluhráčku pokřikem "yes, Maki". Jenže ani druhý tie-break českým volejbalistkám nevyšel. Záhy bodově ztrácely a další dotahování je stálo spoustu sil. Odvrátily tři mečboly, než servis Kolocové skončil těsně za autovou čárou. Fopmaová se Sweatovou vrátily soupeřkám porážku (0:2) ze základní skupiny a na 14. společném turnaji braly poprvé medaili.

České jedničky na ni čekají i po 44. akci Světového okruhu. Začaly mít mírně navrch a po bloku Slukové samy odskočily na 17:15. Vyšší z české dvojice Sluková stylově esem první set ukončila. Jenže Brazilky přestaly chybovat, získaly převahu a po bloku Tality na Slukovou při prvním setbolu poslaly zápas do třetího setu. České beachvolejbalistky v něm od začátku ztrácely a od 14:20 je čeká zápas o bronz proti Američankám Jennifer Fopmaové s Brooke Sweatovou, nad nimiž už jednou v Berlíně zvítězily - v základní skupině hned v prvním zápase ve dvou setech.

Turnaj Světového okruhu kategorie grandslam v plážovém volejbalu v Berlíně

Ženy
Finále:
Talita, Limaová (2-Braz.) - Holtwicková, Semmlerová (1-Něm.) 2:1 (-16, 21, 12)

O 3. místo: Fopmaová, Sweatová (16-USA) - Kolocová, Sluková (17)

Semifinále: Talita, Limaová (2-Braz.) - Kolocová, Sluková (17) 2:1 (-20, 15, 8), Holtwicková, Semmlerová (1-Něm.) - Fopmaová, Sweatová 2:1 (17, -16, 10).